Dlaczego planując pracę opiekunki w Niemczech, warto nawiązać kontakt z agencją?

dlaczego-planujac-prace-opiekunki-w-niemczech-warto-nawiazac-kontakt-z-agencja

W Polsce rośnie liczba kobiet, które decydują się na pracę w roli opiekunki osoby starszej za granicą, zazwyczaj w Niemczech. Dla niektórych jest to wybór na dłużej – inne traktują takie zatrudnienie na dorobienie do pensji i sposób na naprawienie domowego budżetu. Dla obu grup najkorzystniejszych sposobem na uzyskanie zatrudnienia, jest skontaktowanie się ze specjalną agencją. Dlaczego?

Jak działa agencja opiekunek?

Agencje opiekunek to firmy, do których może zgłosić się każda osoba, chcąca znaleźć zatrudnienie w Niemczech charakterze opiekuna osoby starszej. Przy pierwszym zgłoszeniu kandydat na opiekuna przechodzi rozmowę kwalifikacyjną, podczas której oceniane są jego predyspozycje, m.in. znajomość języka niemieckiego. Jeśli rozmowa zostanie zakończona pomyślnie, kandydat podpisuje z agencją umowę, na mocy której zostaje przez nią zatrudniony – następnie przedstawiane są mu zlecenia pracy, odpowiednie do jego doświadczenia oraz kwalifikacji. Jeśli opiekun przyjmie ofertę, agencja wysyła jego kandydaturę do zleceniodawcy, a po jej zatwierdzeniu przystępuje do organizacji wyjazdu i dopełnienia wszelkich formalności związanych z pracą za granicą.

Krótko mówią: agencje to firmy, które zatrudniają opiekunów jako swoich pracowników, a następnie delegują ich do wykonywania pracy na rzecz zleceniodawcy. W takim systemie to na agencji spoczywa obowiązek wypłaty pracownikowi pensji, ubezpieczenia go i odprowadzania podatków. Jedną z firm w tej branży jest agencja Prestige24h, działająca na polskim rynku już od 2010 roku.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy agencji?

Dla opiekunów, zarówno tych początkujących, jak i bardziej doświadczonych w pracy z osobami starszymi współpraca z agencją jest bardzo opłacalna z kilku powodów:

  • duża ilość zleceń w jednym miejscu – dzięki agencji opiekun seniora nie musi tracić czasu na poszukiwanie zleceń, agencja wyszuka oferty odpowiednie do jego kwalifikacji i wymogów,
  • pomoc w formalnościach – po zaakceptowaniu przez opiekuna zlecenia to agencja zajmuje się dopełnianiem wszelkich niezbędnych formalności, a także organizacją transportu i ubezpieczenia na czas pobytu za granicą
  • pewność wynagrodzenia – praca za pośrednictwem agencji jest w pełni legalna i potwierdzona umową, agencja ma więc obowiązek wypłaty należnego wynagrodzenia w terminie.
  • wsparcie koordynatora – dzięki temu opiekun może liczyć na wsparcie w trudniejszych sytuacjach np. kiedy między nim a podopiecznym dochodzi do konfliktu lub kiedy warunki pracy nie odpowiadają tym opisanym w zleceniu.