„Zmarszczki smutku” – jak się z nimi trwale rozprawić?

zmarszczki-smutku-jaki-sie-z-nimi-trwale-rozprawic

Zmarszczki są jednym z objawów starzenia się skóry. Pojawiają się najczęściej tam, gdzie tkanka podskórna jest cienka. Miejsce ich występowania oraz intensywność zależą nie tylko od genetyki. Ogromny wpływ na kondycję skóry ma styl życia i codzienna pielęgnacja. Co to są „zmarszczki smutku” i czym się objawiają? Jak sobie z nimi skutecznie poradzić?

Co to są „zmarszczki smutku”?

„Zmarszczki smutku” to tak zwane zmarszczki marionetki. Są charakterystycznymi fałdkami biegnącymi w dół od kącików ust. Nadają twarzy smutny wygląd, stąd ich potoczna nazwa. Pojawiają się zazwyczaj około 50 roku życia. Narażone są na nie osoby o pełnej twarzy i większych policzkach, bez wyraźnie zarysowanych kości policzkowych.

Jak zapobiegać zmarszczkom marionetki?

Żeby zapobiegać powstawaniu lub pogłębianiu się zmarszczek, trzeba przede wszystkim zadbać o ilość kolagenu w skórze. Jego produkcję można pobudzić poprzez zabiegi kosmetyczne przeprowadzane m.in. przez gabinet medycyny estetycznej FaceMed w Warszawie. Wyspecjalizowana kadra doradzi wykonanie zabiegu.

Zmarszczki marionetki mają postać zmarszczek mimicznych. Powstają na skutek smutnego wyrazu twarzy oraz grymasów związanych z przygnębieniem. Mogą też pojawiać się u osób pogodnych, ponieważ na ich tworzenie się ma wpływ dużo czynników, takich jak:

  • uwarunkowania genetyczne,
  • okrągła twarz,
  • wiek,
  • wahania wagi,
  • używki.

Jeżeli zaczniesz działać od razu, kiedy zmarszczki te są jeszcze płytkie, masz szansę znacznie ograniczyć ich widoczność.

Skuteczna walka ze „zmarszczkami smutku”

Aby zlikwidować zmarszczki marionetki, można zdecydować się na zabiegi kosmetyczne oraz stosować odpowiednie preparaty przeciwzmarszczkowe. Najskuteczniejszą metodą jest jednak zastosowanie kwasu hialuronowego, wstrzykiwanego pod skórę w celu wypełnienia bruzd. Nie jest to zbyt bolesne, ale warto zastosować znieczulenie miejscowe. Kwas ten zapewnia skórze wygładzenie i poprawia wygląd twarzy. Terapia ta nie tylko zwalcza niedoskonałości, lecz także leczy przyczyny.

Do zniwelowania zmarszczek marionetki stosuje się także specjalne nici. Tworzą one szkielet podtrzymujący tkanki miękkie. Jest to zabieg wykonywany przy miejscowym znieczuleniu i polega na wprowadzeniu pod skórę nici liftingujących. Powodują podniesienie konturów twarzy, wygładzenie zmarszczek i opóźnienie procesów starzenia.

Efekt gładkiej skóry możesz uzyskać, decydując się na mezoterapię igłową. Przy lekkim nakłuwaniu twarzy wprowadzane są pod skórę koktajle witaminowe lub bogatopłytkowe osocze.