Ziemia okrzemkowa- jak wpływa na organizm ludzki?

Ziemia okrzemkowa zwana również diatomową lub diatomitem jest miękką skałą osadową, powstającą w zimnych morzach i jeziorach ze skamieniałych pancerzyków glonów jednokomórkowych. Stosuje się ją w przemyśle, a w innej odmianie także jako środek spożywczy.

Jakie ważne składniki zawiera ziemia okrzemkowa?

Diatomit, czyli ziemia okrzemkowa do celów spożywczych składa się z: 33% z krzemu, 19% wapnia, 5% sodu, 3% magnezu, 2% żelaza oraz śladowych ilości manganu, cyrkonu, tytanu, miedzi i boru. Według zaleceń specjalistów organizm ludzki potrzebuje minimum 55 mg czystego krzemu dziennie, przez cały okres życia. Aktualnie owoce i warzywa są uprawiane przy mniejszym kontakcie z glebą niż kiedyś, dlatego do organizmu dostarczane jest jedynie 1/5 zapotrzebowania krzemu. Niedobór tego pierwiastka może prowadzić do poważnych schorzeń- zawału serca, wylewów, osłabienia kości i osteoporozy.

Jak ziemia okrzemkowa wpływa na ludzki organizm?

Najważniejszym działaniem ziemi okrzemkowej na organizm ludzki jest detox organizmu. Pojedyncza dawka ziemi okrzemkowej zawiera miliony ujemnie naładowanych pancerzyków okrzemek. Przyciągają one dodatnio naładowane bakterie, pierwotniaki, wirusy, endotoksyny i inne trujące substancje. Dzięki stosowaniu ziemi okrzemkowej przez kilka miesięcy jelita są czyste, a wątroba pracuje sprawniej. Taki detox organizmu powoduje podniesienie odporności organizmu, a co za tym idzie, lepsza jest obrona przed pasożytami i chorobami. Warto zwrócić uwagę, że detox organizmu przywraca naturalny balans i usprawnia metabolizm, co umożliwia zrzucenie zbędnych kilogramów u osób zmagających się z nadwagą i otyłością.

Oprócz oczyszczania organizmu z toksyn ziemia okrzemkowa powoduje spadek cholesterolu LDL, czyli tego „złego” cholesterolu, a także spadek trójglicerydów. Wpływa również korzystnie na kości i tkankę łączną, zapobiegając osteoporozie. Poza tym poprawia stan włosów, skóry i paznokci, a także dodaje energii witalnej, która wynika z oczyszczonego organizmu z toksyn.

Jak stosować ziemię okrzemkową?

Ziemię okrzemkową można kupić w aptekach lub innych sklepach internetowych. Zwykle przyjmowanie tego preparatu zaczyna się od pół łyżeczki proszku dziennie, którą trzeba rozpuścić w szklance wody i szybko wypić. W ciągu kilku tygodni zwiększa się ilość przyjmowanego preparatu, nie przekraczając 3 łyżeczek dziennie. Ważne jest, aby robić to stopniowo i nie przyjmować całej dziennej dawki naraz. Kurację stosuje się przez kilka miesięcy, pamiętając o piciu minimum 2 litrów wody dziennie.