Z jakich materiałów wykonuje się taśmy pakowe?

z-jakich-materialow-wykonuje-sie-tasmy-pakowe

Każdego dnia zużywane są kilometry taśmy pakowej. Jest ona wykorzystywana zarówno do ręcznego, jak i maszynowego pakowania. To niezwykle istotny materiał opakowaniowy. Może posiadać różne kolory – od bezbarwnych przez brązowe aż po kolorowe, a nawet pełniące dodatkową funkcję reklamową poprzez nadruk np. logo firmy . Z jakich materiałów wykonuje się taśmy pakowe? Dowiedz się więcej na ten temat.

Mocne Solventowe taśmy pakowe

Taśmy pakowe– do najpopularniejszych zalicza się rozwiązania bazujące na kleju z kauczuku i żywic naturalnych, nazywane solventowymi. Ten pierwszy związek zachowuje swoje właściwości w zakresie temperatur sięgającym nawet od -10 do +60°C, dzięki czemu zapewnia odpowiednie zabezpieczenie każdego pakunku.

Dodatkowo jest stabilny chemicznie i gwarantuje swoje właściwości klejne przez długi czas. Z tego powodu taśmy solventowe są chętnie stosowane do pakowania różnego rodzaju przesyłek – również tych, które wymagają przechowywania w niskiej temperaturze. Jest w nich wykorzystany najmocniejszy klej, dlatego szczególnie często stosuje się je w magazynach i do transportu ciężkich kartonów i paczek.

Taśmy pakowe Hot-melt

Taśmy pakowe Hot-melt charakteryzują się dobrą wytrzymałością. Wytwarzane są z kauczuku syntetycznego, dlatego też zazwyczaj stosowane są do zaklejenia produktów w mniej wymagających warunkach. Można je wykorzystywać w dodatnich temperaturach. Ten rodzaj taśmy pakowej dobrze sprawdzi się w przypadku zabezpieczenia opakowań foliowych i kartonowych przeznaczonych do dalszego transportu.

Akrylowe taśmy pakowe

W ofercie Centropack znajdują się również akrylowe taśmy pakowe. Do ich produkcji wykorzystuje się klej akrylowy, który wykazuje dużą odporność na promieniowanie UV . Aby osiągnąć jak najlepszy efekt klejny.

Tego typu produkty najczęściej wykorzystywane są w logistyce, aby zabezpieczyć palety. Rozwiązanie to jest bardzo popularne wśród klientów ze względu na swoją atrakcyjną cenę i stosunkowo dobre zabezpieczenie przedmiotów, choć ma gorsze właściwości klejne od modeli solventowych. Można je wykorzystywać w dodatnich temperaturach.