Yves Saint Laurent – jakie zapachy proponuje mężczyznom?

Są takie marki w świecie pięknych zapachów, których nie wypada nie znać. Jedną z nich jest Yves Satn Laurent, czyli marka francuskiego perfumiarza tworzącego eleganckie, a zarazem subtelne zapachy dla kobiet i mężczyzn. Kariera YSL zaczynała się w branży fashion – w 1961 roku założył on własny dom mody, który kojarzony był z niezwykłymi konfekcjami ubrań. Dziś YSL to jednak przede wszystkim perfumy o wysokiej jakości. Sięgać może po nie zarówno płeć piękna, jak i brzydka. Ta pierwsza wybiera głównie Black Opium czy Mon Paris, jakie natomiast pachnidła powinni wybrać panowie?

Bogactwo zapachów

Perfumy męskie YSL stanowią znaczną część oferty tagomago.pl/collections/yves-saint-laurent. Wśród oferowanych zapachów królują zarówno te idealne na co dzień, jak i sprawdzające się wieczorem czy na wielkie wyjścia. Męską klasyką od YSL jest La Nuit de L’Homme Le Parfum. Pachnidło to określane jest jako niezwykle uwodzicielskie i kokieteryjne. Często wybierane jest przez dynamicznych mężczyzn ceniących elegancje, luksus i prestiż.

Zachwyceni są oni połączeniem drzewnych aromatów, które uzupełnia skóra, szałwia, muszkatowa, lawenda, kardamon i grejpfrut. Kompozycję tą można określić jako świeża, a jednocześnie wyrafinowaną i pobudzającą zmysły.

Męskie perfumy YSL, które warto znać

W rankingach najpiękniejszych męskich zapachów często też można spotkać się z perfumami Yves Saint Laurent Y. Jest to świeża i rześka woda perfumowana o uniwersalnym charakterze. Sprawdza się ona i w ciągu dnia i wieczorem. Z jej zapachu zadowolony będzie mężczyzna – indywidualista, który lubi chodzić własnymi ścieżkami. Polubi się on z mieszanką stworzoną na bazie pomarańczy, imbiru, bergamotki, szałwii i jałowca.

Ciekawym wyborem dla nowoczesnych mężczyzn będzie też Yves Saint Laurent L’Homme Parfum Intense. Łącząca w sobie cytrynę, czarny pieprz, bergamotkę, kwiat pomarańczy, liść fiola i dzięgiel woda perfumowana jest wyrazem klasyki w najlepszym wydaniu. Jej ciężkie nuty doskonale sprawdzą się w towarzystwie wieczorowych stylizacji, a także w zimne dni. Warto podkreślić, że Yves Saint Laurent L’Homme Parfum Intense to także zapach pełen tajemnicy i uwodzicielskiej magii, dlatego polecany jest na romantyczne randki.

Lżejszym zapachem będzie natomiast Yves Saint Laurent L’Homme Le Parfum, w którym pojawiają się nuty ozonowe, cytryna, świeża bazylia, rześka wetyweria, drzewo cedrowe i bursztynowe. Kompozycja ta jest odważna, a zarazem zmysłowa. Nie brakuje jej charakteru, który doskonale pasuje do nowoczesnych mężczyzn chcących podbijać świat.