Wynajem samochodów premium. Czym można pojeździć? Ile to kosztuje?

Coraz chętniej decydujemy się na okresowe wynajęcie samochodu z wyższej półki. Za takim rozwiązaniem przemawia wiele argumentów. Do najważniejszych zaliczyć trzeba jednak rosnące ceny samochodów, a z drugiej strony niechęć do kupowania nowego auta, które traci szybko na wartości. Kupno używanego samochodu premium też nie zawsze jest najlepszą opcją. Poza tym, wybierając jedno auto, niejako się na nie skazujemy. Dla kogo jest zatem wynajem aut premium? Co mamy do wyboru i jakie są zalety takiego rozwiązania?

Dla kogo wynajem samochodów premium?

Można powiedzieć, że wynajem samochodów premium to oferta skierowana przede wszystkim do czterech kategorii klientów. Pierwszą są ludzie zamożni, którzy w czasie dalszej podróży służbowej czy prywatnej potrzebują – w danym miejscu i na określony czas – dobrego samochodu. Drugą są natomiast pasjonaci motoryzacyjni, których nie za bardzo stać na zakup i serwisowanie drogich aut, dla nich wynajem samochodów premium jest najprostszym sposobem na możliwość pojeżdżenia przez jakiś czas tego typu samochodami.

Trzecią kategorią są osoby, które mogłyby kupić sobie auto z wyższej półki, jednak lubią one często zmieniać auta i po prostu prościej jest wynajmować auto niż je ciągle kupować i sprzedawać. Warto jeszcze mieć na uwadze, że korzystając z wynajmu samochodów premium, nie trzeba przejmować się serwisowaniem samochodu. To wszystko spoczywa na jego właścicielu, czyli firmie, od której go wynajmujemy. Ostatnią, czwartą, są osoby, które testują różne samochody czy to na potrzeby własnych projektów motoryzacyjnych, czy na zlecenie innych podmiotów.

Wynajem samochodów premium. Czym można pojeździć? Ile to kosztuje?

Ciekawe auta premium na wynajem

Wynajem samochodów premium w zależności od firmy, która oferuje tego typu usługę, obejmuje różne marki i modele aut. Do najpopularniejszych zaliczają się przede wszystkim nowe Mercedesy czy modele BMW. Popularnością cieszą się również pojazdy elektryczne. Oto kilka ciekawych propozycji samochodów premium na wynajem, wraz z przykładowymi cenami za dobę wynajmu.

  • Mercedes AMG 45 S 4MATIC – świetny samochód o sportowym zacięciu, który doskonale sprawdza się w mieście i na dłuższych trasach. Cena używanego oscyluje w granicach 260 000- 330 000 PLN. Wynajem samochodu premium pozwoli nam pojeździć tym całkiem mocnym, bo aż 421-konnym autem za niecałe 700 zł netto za dobę.
  • Mercedes G63 AMG – auto niewątpliwie kultowe i jak najbardziej premium. Jak sam Rafał Pacześ w odcinku swojego programu motoryzacyjnego – Czarna Wołga – poświęconemu G-klasie mówił, że jest to auto, które ma przede wszystkim na celu pokazać ile mamy pieniędzy. Jeśli ktoś zatem chce sprawdzić, jak wożą się bogaci, to warto postawić na ten wyjątkowy model. Doba wynajmu tego samochodu to koszt w okolicach 4 000 PLN netto. Nie jest to bardzo mało, ale frajda z jazdy jest bezcenna.
  • Tesla Y Long Range – czyli doskonały sposób na przetestowanie samochodu elektrycznego. Za kilkaset złotych za dobę można sprawdzić, jak w praktyce jeździ się legendarną Teslą. Pojeździć elektrykiem od Tesli można już za około 650 PLN netto.

Przy czym zazwyczaj ostateczne ceny za wynajem są ustalane indywidualnie. Ponadto do kosztów trzeba doliczyć zwrotną kaucję. Same formalności obejmujące wynajem samochodów premium nie są skomplikowane. To praktycznie najłatwiejszy sposób na sprawdzenie wybranego modelu auta z wyższej półki, pojeżdżenie czymś fajnym dla przyjemności czy po prostu wynajęcie dobrego samochodu w czasie podróży służbowej albo wycieczki.