Wybierz czepki medyczne, które można nosić zarówno podczas konsultacji, jak i na bloku operacyjnym

Wybierz czepki medyczne, które można nosić zarówno podczas konsultacji, jak i na bloku operacyjnym

Czepki medyczne są częścią odzieży ochronnej, którą pracownicy służby zdrowia muszą nosić podczas konsultacji lub na bloku operacyjnym.

Czepek medyczny jest również używany w innych zawodach, w sektorach analizy biologicznej, w przemyśle lub w sektorze rolno-spożywczym. Umieszczony na głowie zapobiega wypadaniu włosów, czyli elementu, który nie jest łatwy do zdezynfekowania jak inne części ciała, np. dłonie, które mogą być nośnikiem zarazków i źródłem zakażenia lub rozprzestrzeniania się wirusów.

Niezależnie od tego, czy jesteś chirurgiem, czy stomatologiem, niezbędne jest przestrzeganie pewnych zasad higieny nałożonych na bloku operacyjnym. Czepek medyczny z tkaniny staje się coraz bardziej popularny, ponieważ pozwala na personalizację Twojego ubioru.

Czepek bawełniany medyczny

Kiedy chcesz wybrać czepki medyczne musisz wiedzieć, że są one podzielone na jednorazowe czepki medyczne i materiałowe czepki medyczne. Jednym z najpopularniejszych rodzajów czepków jest czepek bawełniany, niezwykle popularny i obecny w szpitalach i nie tylko. Personel medyczny nosi je na co dzień podczas konsultacji lub podczas operacji w celu utrzymania optymalnych warunków higienicznych. Czepek medyczny jest również sposobem na to, aby konsultacja lekarska była bardziej zabawna, mniej stresująca dla pacjenta, w szczególności dla dzieci na oddziałach pediatrycznych. Dostępne są czepki medyczne z oryginalnymi motywami, w jasnych kolorach, bardzo cenione przez personel medyczny, które rozjaśnią ubiór i rozluźnią czasami ciężką atmosferę pracy.

Bawełniany czepek medyczny jest równie popularny wśród specjalistów z dziedziny stomatologii, ortodoncji i weterynarii.

Nuta personalizacji na bloku operacyjnym

Na bloku operacyjnym higiena pozostaje imperatywem w zakresie bezpieczeństwa. Myślimy oczywiście o myciu rąk, ale też o wszystkim, co mogłoby zanieczyścić blok operacyjny, np. o włosach. Dlatego zaczęto używać jednorazowych czepków. Jednak te ostatnie, oprócz tego, że były nieestetyczne, były dalekie od ekologicznych i ekonomicznych. Z tego powodu czepek medyczny wykonany z materiału stał się najlepszym rozwiązaniem dla dużej liczby lekarzy i nie tylko. Spopularyzowany w Stanach Zjednoczonych, czepek medyczny był również widziany w udanych serialach medycznych, takich jak Anatomia Greya. Z jego pomocą lekarze mają możliwość wyboru spersonalizowanej odzieży medycznej.

Zalety czepka medycznego

Według niektórych badań naukowych materiałowy czepek medyczny jest bardziej higieniczny niż ten jednorazowy. Według kilku przeprowadzonych testów, jakość powietrza jest znacznie lepsza w obecności czepka medycznego wykonanego z materiału. Poza tym powinieneś wiedzieć, że czepek medyczny wykonany z materiału to synonim komfortu, którego nie można zaniedbać, gdy lekarz spędza kilka godzin na operacji.

W przeciwieństwie do jednorazowego czepka medycznego, który ma tendencję do podrażniania skóry głowy, czepek medyczny z tkaniny jest wykonany z bawełny lub poliestru, co pozwala skórze oddychać i unikać podrażnień. Ponadto zapewnia maksymalne krycie włosów i łatwo się układa.

Dla wszystkich gustów i dla wszystkich stylów

Nigdy więcej jednorazowych czepków medycznych. Teraz blok operacyjny i sala konsultacyjna zyskały nowy aspekt, fantazyjny wygląd dzięki kolorowemu czepkowi medycznemu. Czepek medyczny występuje w klasycznych kolorach, takich jak turkus, granat, ale także w innych kolorach, takich jak szary, granat, zielony, a nawet wielobarwny z wszelkiego rodzaju nadrukami i wzorami.

Są nawet czepki medyczne z nadrukami superbohaterów, chmurek, bicia serca… masz wiele opcji na wyciągnięcie ręki. Istnieją również modele przeznaczone specjalnie do długich włosów, które dostosowują się do każdej sylwetki. Czepek medyczny, wykonany z łatwo piorącego się i wielokrotnego użytku materiału, to produkt w 100% bawełniany, który wymaga minimalnej obsługi dla maksymalnych efektów.