Wszystko o skrzyniach tuningowych

Jeśli jeszcze nie słyszałeś o skrzyniach tuningowych, zrozum, że pomaga to poprawić ogólną wydajność pojazdów. Zainstalowanie jednego w komorze silnika nie stanowi żadnego ryzyka dla samego silnika, ponieważ dostrajanie wiórów jest niewykrywalne w porównaniu z silnikami do mapowania. Tak więc, jeśli kiedykolwiek chcesz sprzedać swój samochód dealerowi, pudełko można łatwo wyjąć. Nie tylko to, ale po zainstalowaniu skrzynki natychmiast zapewnia lepszy moment obrotowy, zużycie paliwa i moc. Ale jak działa box do tuningu Mercedesa?

Tuning box to małe, uproszczone urządzenie, którego jedynym celem jest wytworzenie większej mocy dla twojego samochodu. Odbywa się to za pomocą układu kontroli zamkniętej pętli w silniku, przechwytując sygnały do ​​i z ECU. Gdy nastąpi taka przerwa, skrzynia oszuka ją, aby wtryskać więcej paliwa. Po przeprowadzeniu strojenia chipów czujnik ciśnienia szyny jest tym, na który celuje urządzenie. Z tego powodu skrzynki są zwykle umieszczane pomiędzy tym czujnikiem a ECU, więc powoduje to wzrost mocy samochodu.

Co może oczywiście stanowić doskonałą alternatywę dla ponownego mapowania silnika, tunery Mercedes są idealne do niestałych korekt. Chociaż tuning chipów jest nadal popularny wśród osób, które posiadają pojazdy nadal objęte gwarancją. Biorąc to pod uwagę, przy montażu tuningu ma wiele zalet dla właścicieli samochodów. Jak już wspomniano, skrzynia zapewnia pojazdom lepszy moment obrotowy i moc, a także oszczędność paliwa. Dodatkowo mogą je zamontować każdy fanatyk samochodów, o ile wiedzą, co robią. Ponadto są one dostępne do użytku komercyjnego, zarówno w samochodach z silnikiem Diesla, jak i benzynowych.

Niezależnie od powyższych korzyści, przy zakupie pudełka istnieją niestety pewne ograniczenia. Ponieważ istnieją już dość długo, powstało wiele podróbek. Dlaczego jest to ograniczenie, wynika z wysokiego ryzyka uszkodzenia silnika samochodu. Te źle wykonane pudełka trafiające na rynek oznaczają, że fanatycy tuningu Mercedesa muszą uważać na źródło, z którego kupują.

Aby uniknąć tej potencjalnej rzeczywistości, można znaleźć autoryzowanych sprzedawców tuningu i centra instalacyjne. Centra te tworzą renomowane i niezawodne skrzynki, którym właściciele samochodów mogą zaufać podczas instalacji. Mając to na uwadze, możesz chcieć pozyskać takie centrum, aby zaoszczędzić ogromne ilości pieniędzy i zmarnowanego czasu. Na szczęście w Wielkiej Brytanii jest kilka osób, które chętnie Ci pomogą.

Aby powtórzyć, dlaczego inwestowanie w tuning samochodowy może być korzystną rzeczą, zwróć uwagę na następujące punkty: jest szybki i łatwy w instalacji, nie jest trwały, wydajność paliwowa jest poprawiona o 15%, poprawia moc i moment obrotowy twojego pojazdu, nadają się do prawie każdego rodzaju samochodu i zapewniają znacznie bardziej satysfakcjonującą jazdę.

Tak więc, po omówieniu powyższych podstawowych punktów dotyczących strojenia silników, mam nadzieję, że zyskasz pewien wgląd w ich działanie i korzyści, które otaczają jego instalację. Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat dostrajania silnika, dealerzy i centra chętnie udzielą więcej.