Wszystko o objawach bezdechu sennego

Bezdech senny to problem, w którym oddychanie człowieka jest przerywane podczas snu. Przyczyną tego problemu jest to, że tlen nie dociera do twojego umysłu i ciała, co powoduje, że przestajesz oddychać wielokrotnie podczas snu. Istnieją dwa rodzaje bezdechu sennego: Obturacyjny bezdech senny i Centralny bezdech senny.

Obturacyjny bezdech senny

Ten problem powoduje, gdy tkanka miękka w tylnej części gardła zapada się podczas snu i powoduje niedrożność dróg oddechowych. Bardzo zauważalnym objawem tego rodzaju bezdechu jest to, że ludzie zaczęli chrapać podczas snu. Istnieją różne zabiegi, które wymagają użycia urządzenia, które zapewnia utrzymanie drożności dróg oddechowych podczas snu. Lekarze radzą również, aby podczas snu pchać szczękę do przodu.

Centralny bezdech senny

W tego rodzaju problemach drogi oddechowe osoby nie są zablokowane, ale mózg nie dostarczy sygnału do mięśni w celu oddychania z powodu niestabilności w centrum kontroli oddechowej. W Sydney jest wiele szpitali, które oferują leczenie bezdechu sennego w swoim szpitalu.

Jeśli bezdech senny nie jest leczony na czas, może to prowadzić do wielu ryzykownych problemów zdrowotnych, takich jak:

* Wysokie ciśnienie krwi
* Uderzenie
* Niewydolność serca, nieregularne bicie serca i zawały serca
* Cukrzyca
* Depresja
* Bóle głowy Jeśli cierpisz na bezdech senny, twoje ciało automatycznie poinformuje cię o twoim problemie. Ludzie z bezdechem sennym często odczuwają senność lub zmęczenie w ciągu dnia. Wiele osób nie uważa chrapania za objaw bezdechu sennego i nie wszyscy, którzy mają problem z bezdechem sennym. To zależy od osoby i od ich zdrowia, masy ciała i wielu innych czynników.

Niektóre z głównych objawów bezdechu sennego są następujące:

* Głośne lub częste chrapanie
* Ciche przerwy w oddychaniu
* Dławienie lub sapanie
* Senność lub zmęczenie w ciągu dnia
* Bezsenność
* Poranne bóle głowy
* Nocturia (budzenie się w nocy, aby przejść do łazienki)
* Trudności z koncentracją
* Utrata pamięci
* Zmniejszone pożądanie seksualne
* Drażliwość Skonsultuj się z lekarzem, jeśli często masz problemy podczas snu, ponieważ może to powodować chroniczne zmęczenie, senność i drażliwość. Możesz także odczuwać nadmierną senność i frustrację, które mogą wystąpić podczas pracy, oglądania telewizji, a nawet jazdy samochodem.