Wolumetria twarzy: na czym polega ten zabieg i jakie są jego efekty?

Wolumetria twarzy - starsza uśmiechnięta kobieta dotykająca swojej twarzy.

Starzenie się skóry może się objawiać na różne sposoby – nie tylko zmarszczkami, bruzdami albo pogłębiającymi się wraz z wiekiem przebarwieniami, ale także utratą estetycznego, młodzieńczego kształtu twarzy. Proces ten można jednak hamować i niwelować – zabiegiem, który w tym pomaga, jest wolumetria twarzy.

Z tekstu dowiesz się:

  • co to jest wolumetria twarzy,
  • kiedy warto wykonać wolumetrię twarzy,
  • jakie są efekty wolumetrii twarzy,
  • jakie rodzaje wolumetrii twarzy wykonuje się w klinice Estell.

Tempo i objawy starzenia się skóry to bardzo indywidualna kwestia, która zależy od różnych czynników wewnętrznych i zewnętrznych. U wielu osób wraz z wiekiem dochodzi do zmiany estetycznego, młodzieńczego kształtu twarzy. Skóra traci jędrność i elastyczność, tkanki zaczynają opadać, tworząc tzw. chomiki. Wszystko to może negatywnie wpływać na wygląd i pewność siebie. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna ma sposoby na zniwelowanie tego typu objawów – pozwala na to wolumetria twarzy.

Wolumetria twarzy – na czym polega?

Wolumetria twarzy jest zabiegiem, który polega na wymodelowaniu, uzupełnieniu i/lub powiększeniu tych partii twarzy, w których wraz z wiekiem pojawiają się wyraźne ubytki w objętości. Dokonuje się tego przy użyciu różnego rodzaju preparatów – najczęściej na bazie kwasu hialuronowego, ale nie tylko.

Kiedy warto wykonać wolumetrię twarzy?

Wolumetria twarzy jest zalecana osobom, u których występują takie objawy starzenia się, jak:

  • utrata jędrności i elastyczności skóry,
  • chomiki,
  • opadanie tkanek na linii żuchwy,
  • zmarszczki i bruzdy (m.in. nosowo-wargowe),
  • dolina łez.

Wolumetria twarzy – efekty, przebieg, zalecenia pozabiegowe

Tradycyjną wolumetrię twarzy wykonuje się na jeden z dwóch sposobów. Pierwszy to po prostu iniekcja preparatu pod skórę w ściśle określone partie twarzy. Drugi to również użycie igły, ale takiej, którą wprowadza się pod skórę poprzez mikroskopijne nacięcie. W obu przypadkach wystarczające dla komfortu pacjenta jest znieczulenie powierzchowne w postaci kremu znieczulającego.

Zalecenia po wolumetrii twarzy nie są skomplikowane. Przez kilka dni – zwłaszcza w miejscu iniekcji – należy uniknąć stosowania podrażniających kosmetyków, dbać o to, by nie zabrudzić obszaru iniekcji lub nacięcia skóry, można stosować okłady chłodzące, jeśli na skórze pojawi się krwiak. Co do zasady jednak wolumetria twarzy jest zabiegiem mało inwazyjnym, bezpiecznym i niewymagającym rekonwalescencji.

Jeśli chodzi o efekty wolumetrii twarzy, to poprawa jędrności tkanek, ich uniesienie, odmłodzenie okolic oczu i wygładzenie bruzd nosowo-wargowych widoczne są po około dwóch tygodniach. Wówczas lekarz może zdecydować, czy potrzebna jest ich korekta. W zależności od indywidualnych predyspozycji efekty utrzymują się od około roku do nawet dwóch lat.

Wolumetria twarzy w klinice Estell

Z zabiegów wolumetrii twarzy wykonywanych różnymi metodami i przy zastosowaniu różnych preparatów można skorzystać w klinice medycyny estetycznej Estell w Warszawie:

Najbardziej klasyczną odmianą wolumetrii jest modelowanie twarzy kwasem hialuronowym. Polega ono na wprowadzeniu pod skórę specjalnego preparatu na bazie kwasu hialuronowego, który wypełnia ubytki objętości tkanek, unosi je, poprawia ich elastyczność, a także pozytywnie wpływa na poziom nawilżenia skóry. W Estell stosowane są jedynie przebadane, sprawdzone preparaty światowych marek medycyny estetycznej, takie jak Luminera, Neauvia czy Jevederm – zależnie od indywidualnych potrzeb pacjenta. Zabiegi są bezpieczne, mało inwazyjne, a ich efekty utrzymują się około 12 miesięcy.

Innowacyjną odmianą klasycznej wolumetrii twarzy z użyciem kwasu hialuronowego jest Spadeep, wykorzystujący skoncentrowaną energię cieplną o częstotliwości radiowej do modelowania, ujędrniania skóry i poprawy kształtu oraz konturów twarzy. Energia cieplna pobudza produkcję nowych włókien kolagenu, następują gruntowna przebudowa skóry oraz poprawa jej tekstury. Warto jednak pamiętać, że w tym przypadku do uzyskania najlepszych efektów potrzebna jest seria zabiegów – od 4 do 6 wykonywanych raz w tygodniu.