Wiosenne porządki w garażu – kilka, cennych porad

wiosenne-porzadki-w-garazu-kilka-cennych-porad

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że to doskonały moment na zrobienie porządku w garażu. Zalegający po zimie kurz i niezliczona ilość, niekoniecznie potrzebnych, rzeczy sprawia, że całe wnętrze zaczyna żyć własnym życiem. Uporaj się z bałaganem i wprowadź do swojego garażu ład, by na nowo móc cieszyć się jego funkcjonalnością. Podpowiadamy,

Wyrzuć to, co zbędne

Garaż to takie pomieszczenie, w którym nie trudno o bałagan. Często stanowi nie tylko miejsce do przechowywania pojazdu, ale również schowek na rowery, magazyn, a niejednokrotnie również warsztat. To sprawia, że ilość rzeczy, jakie się w nim znajdują, utrudniają normalne funkcjonowanie. W związku z tym, porządki warto rozpocząć od przeglądnięcia składowanych przedmiotów i wyrzucenia tego, co zbędne. Pozbądź się uszkodzonych narzędzi i rzeczy, których już nie używasz. Im mniej składowanych przedmiotów, tym łatwiej będzie Ci się w nich odnaleźć.

Solidne meble

Jeśli Twój garaż do tej pory nie został odpowiednio umeblowany – to dobry moment, by to zrobić. Solidne szafy garażowe pomogą zorganizować przestrzeń i zapanować nad składowanymi rzeczami. Wybierz wysokie regały lub szafy przesuwne. W ten sposób maksymalnie wykorzystasz dostępny metraż.

Ważne jest, by każdy przedmiot miał swoje miejsce. W ten sposób łatwo odnajdziesz to, czego potrzebujesz, co znacznie usprawni Ci pracę. Co więcej – w ten sposób możesz uniknąć niepotrzebnego kupowania tych samych rzeczy, co pozwoli na drobne oszczędności. W tym celu przydatne będą różnego rodzaju pojemniki. Duże przedmioty możesz przechowywać w pudłach, natomiast do elementów drobnicowych doskonale sprawdzą się organizery.

Przydatne gadżety

Te rzeczy, do których chcesz mieć łatwy dostęp, umieść w widocznym miejscu. W tym celu świetnie sprawdzą się różnego rodzaju uchwyty. Na kawałku wolnej ściany możesz wykonać ściankę z narzędziami ręcznymi. Jeśli posiadasz dużą ilość elementów drobnicowych – zamontuj kubeczki w różnych rozmiarach.

Jak mówi dystrybutor produktów marki Kistenberg: Możliwości organizacji garażowej przestrzeni są niemal nieograniczone. Różnorodność akcesoriów sprawia, że każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Jednak poza takimi standardowymi rozwiązaniami, jak pojemniki czy organizery, świetnie sprawdzają się różnego rodzaju uchwyty ścienne. W naszej ofercie dostępne są najróżniejsze rozwiązania, między innymi wieszaki z uchwytami dopasowującymi się do grubości trzonka. Rewelacyjny sposób na narzędzia ogrodowe, miotłę czy mopa.