Warszawska szkoła rysunku. Jak zacząć?

Warszawska szkoła rysunku. Jak zacząć?

Rysować mogą nie tylko dzieci, ale także osoby dorosłe. Rysowanie jest aktywnością, która wspiera wyobraźnię i kreatywność, pomaga w pozbyciu się nadmiaru stresu, a także umożliwia stworzenie pięknych dzieł do powieszenia w domu. Jak zacząć rysować?

Najważniejsze zalety rysowania

Dzieci są zwykle bardzo aktywne i trudno im usiedzieć w miejscu, ponieważ mają sporo energii. Warto zadbać o to, aby maluchy nie tylko biegały, ale także rozwijały swoją kreatywność, wyobraźnię i myślenie przestrzenne. Wystarczy kupić kredki dla początkujących i spędzić wspólnie trochę czasu, szkicując, rysując i kolorując. Rysowanie niesie ze sobą wiele korzyści, a do najważniejszych można zakwalifikować:

  • zwiększenie kreatywności;
  • rozwój obu półkul mózgu;
  • polepszenie zdolności manualnych, a szczególnie motoryki małej;
  • pobudzenie wyobraźni;
  • rozwijanie wrażliwości oraz poczucia estetyki;
  • relaksowanie i odprężanie;
  • zwiększenie poziomu inteligencji emocjonalnej;
  • stymulowanie koncentracji oraz zmysłu obserwacji;
  • pomaga w przelewaniu emocji na papier, pozwala również na pozbycie się tych najtrudniejszych uczuć. 

Rysowanie ma wiele zalet w przypadku dzieci i dorosłych. W tej drugiej grupie największe znaczenie ma rozwój wyobraźni, kreatywności, wrażliwości i zmniejszenie poziomu stresu. Z kolei w przypadku najmłodszych duże znaczenie mają również zalety związane z motoryką i rozwojem inteligencji emocjonalnej. Ma to szczególne znaczenie właśnie we współczesnym świecie, w którym dzieci poświęcają sporo czasu na korzystanie ze smartfonów, konsoli do gier, komputerów i oglądanie produkcji w telewizji. Rysowanie jest czynnością spokojną, jednak umożliwiającą rozwój na różnych polach. Warto zaznaczyć, że dotychczasowe badania, na przykład przeprowadzone przez naukowców ze stanu Virginia w USA, wykazały, że rysowanie doskonale poprawia nastrój, znacznie lepiej niż przykładowo czytanie książek. Dodatkowo tworzenie obrazów i szkicowanie wpływa pozytywnie na wyobraźnię i koncentrację oraz koordynację ręka-oko. Ta ostatnia umiejętność szczególnie przydaje się dzieciom. 

Zestawy kredek dla początkujących – idealne dla dzieci 

Wybierając zestaw kredek dla początkujących, warto zwrócić szczególną uwagę na to, co wchodzi w skład danego kompletu. Zwykle maluchom wystarczy kilka kolorów, chociaż niektóre dzieci bardzo chcą tworzyć rysunki wyjątkowo barwne. W takiej sytuacji lepiej zdecydować się na kredki w zróżnicowanych kolorach, które umożliwią maluchowi rozwój swojej wyobraźni. Szeroki wybór zestawów kredek dla dzieci znajdziesz na stronie: https://szkicuj.pl/Najlepsze-kredki-do-szkoly-jaki-zestaw-kredek-dla-dziecka-wybrac-news-pol-1653059100.html

W przypadku dzieci świetnie sprawdzają się kredki ołówkowe, a także świecowe, chociaż można postawić również na bardziej profesjonalne zestawy.  Sprawdź koniecznie wysokiej jakości kredki artystyczne: https://szkicuj.pl/pol_m_Zestawy-kredek-artystycznych-515.html

Akcesoria do rysowania i malowania znajdziesz na stronie https://szkicuj.pl/.