W jakich sytuacjach najczęściej oddajemy samochody do skupu?

zepsuty-samochod

Uszkodzony i niesprawny samochód, którego nie da się naprawić, dla wielu osób stanowi duży problem. Samodzielna sprzedaż samochodu może również okazać się pracochłonnym procesem, wiążącym się z koniecznością drobnych napraw, które mają uatrakcyjnić pojazd. W takich sytuacjach warto skorzystać z możliwości ograniczającej formalności do minimum, czyli ze skupu samochodowego. Jak działają skupy samochodowe i kiedy oddać auto do skupu? Wyjaśniamy!

Skupy samochodowe – jak to działa?

Skup samochodów działa na takiej zasadzie jak bezpośredni zakup pojazdu. Dlatego też w porównaniu do komisu, który jest pośrednikiem między sprzedawcą a kupującym, skupy samochodowe stanowią o wiele mniej skomplikowany i szybszy sposób na sprzedaż auta. Pierwszym krokiem do przekazania samochodu do skupu jest wystawienie niezbędnych dokumentów przez konkretną firmę w celu jego wyrejestrowania, a następnie pracownicy skupu wyceniają pojazdu. Po dopełnieniu wszelkich formalności legalna sprzedaż auta odbywa się na zasadzie klasycznej umowy kupna-sprzedaży, w momencie której podpisania firma zajmująca się skupem aut staje się bezpośrednim właścicielem pojazdu.

Jak wygląda przekazanie auta do skupu? Wyjaśnia przedstawiciel firmy Arpol oferującej skup aut za gotówkę:

Skupy samochodowe przyjmują każdy samochód niezależnie od jego marki, stanu technicznego, koloru, rocznika czy przebiegu. Po podpisaniu umowy i uzgodnieniu dogodnego miejsca oraz terminu odbioru samochodu, firmy zajmujące się skupem odbierają auto bezpośrednio od klienta, co z całą pewnością dodatkowo upraszcza cały proces sprzedaży. Odbiór pojazdu wiąże się z natychmiastową zapłatą gotówki, więc na pieniądze nie trzeba również długo czekać. –

Kiedy warto oddać auto do skupu samochodowego?

Usługi skupów samochodowych przede wszystkim przeznaczone są dla osób, które z różnych powodów chcą pozbyć się swojego pojazdu w szybkim czasie. Najczęściej do skupu auta oddawane są w sytuacji, gdy są niesprawne lub uszkodzone, często także powypadkowe, ponieważ samodzielna sprzedaż takiego pojazdu jest bardzo czasochłonna i pozostaje niemal znikoma. Skupy samochodowe przyjmują auta niezależnie od stopnia ich uszkodzenia, dlatego też bez problemu możemy pozbyć się nawet mocno uszkodzonego pojazdu, który nie nadaje się do jazdy. Oddanie auta do skupu samochodowego należy także rozważyć w sytuacji zakupu nowego samochodu, co wiąże się z tym, że ze starego nie będziemy już dłużej korzystać.

Warto wspomnieć o tym, że niektóre skupy oferują możliwość dokonania kilku transakcji, czyli sprzedaży kilku samochodów jednocześnie. W większości przypadków są to zabytkowe samochodu, niemniej jednak skup aut to również dobre i o wiele bardziej korzystne rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które co jakiś czas wymieniają samochody firmowe lub które pragną pozbyć się firmowej floty.

Dlaczego warto oddać samochód do skupu?

Jedną z największych zalet oddania auta do skupu samochodowego z pewnością pozostaje ogromna oszczędność czasu. Firmy zajmujące się skupem oferują bardzo szybką transakcję oraz ograniczenie formalności do minimum, a co za tym idzie, oddając auto, nie musimy martwić się o już o kwestie jego sprzedaży. Co więcej, w przypadku przekazania samochodu do skupu zapłata gotówki za pojazd następuje od ręki, dlatego też jest to świetne rozwiązanie dla osób, którym zależy na szybkim pozyskaniu gotówki.