Trendy oświetleniowe na 2024 rok – co będzie modne i najchętniej wybierane?

Choć rok 2023 jeszcze trwa, już teraz możemy się rozglądać za najmodniejszymi lampami i systemami oświetleniowymi, które będą na topie w 2024 roku. Wśród nich znajdziemy propozycje minimalistyczne, energooszczędne oraz inteligentne. Co będzie warto wybrać, aby stworzyć funkcjonalnie i modnie oświetlone wnętrze w przyszłym roku? Przyglądamy się trendom, które będą obowiązywać już niedługo!

Energooszczędne i ekologiczne – LED-y znów na topie

W branży oświetleniowej rok 2024 upłynie na pewno pod znakiem ekologiczności i energooszczędności. We wnętrzach będziemy zatem stosować minimalistyczne oświetlenie, wpisujące się w kontekst ekologicznych zasad. Postawimy na LED-y, które są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale i energooszczędne. Mogą bowiem pracować o kilkadziesiąt razy dłużej niż ich tradycyjne odpowiedniki!

LED-y polubiliśmy za możliwość dopasowania barwy światła, za nienagrzewające się oprawy oraz ogromny wybór opraw, które z nimi współpracują, a przy okazji świetnie się prezentują. W przyszłym roku w jeszcze większym stopniu będziemy się skupiać na LED-owych propozycjach.

Smart żarówki i lampy

Inteligentne technologie? Teoretycznie to nic nowego, ale na tym polu wciąż można jeszcze sporo zrobić! Przyszłoroczne propozycje oświetleniowe będą się skupiać nie tylko na wymienionych LED-ach, ale i na inteligentnych produktach oświetleniowych. Prym będą zatem wiodły smart żarówki i lampy, którymi można sterować za pomocą aplikacji zainstalowanej w urządzeniu mobilnym.

Inteligentne lampy pokochaliśmy za ich ogromną funkcjonalność. Możliwość sterowania oświetleniem bez wstawania z kanapy jest nie tylko wygodna. To również kwestia, która przyczynia się pośrednio do oszczędności. Jeśli bowiem zdarzy nam się zapomnieć o wyłączeniu światła w pomieszczeniu, z którego wychodzimy, zrobimy to bez przemieszczania się po domu. Czy może być wygodniej i oszczędniej?

Inteligentne oświetlenie pozwala nam tworzyć sceny świetlne, a to oznacza dopasowanie sposobu oświetlania poszczególnych wnętrz do danej sytuacji czy klimatu, który chcemy uzyskać. Produkty, które pozwalają na korzystanie ze smart oświetlenia, znajdziemy na stronie https://lightplus.pl/.

Oświetlenie akcentujące – dla wyjątkowej atmosfery wnętrz

2024 rok to także uwaga skierowana na oświetlenie akcentujące, czyli produkty świetlne, za pomocą których uzyskujemy przyjazną i przytulną atmosferę w domowych wnętrzach. Będziemy wybierać wśród lamp, które pozwolą skupić się na dekoracjach czy najciekawszych elementach wyposażenia. Będziemy tworzyć domowe galerie sztuki lub fotograficzne.

Światłem udekorujemy wybraną przestrzeń czy konkretne pomieszczenie. Podkreślimy wreszcie to, co do tej pory pozostawało w ukryciu, a dzięki światłu uda się wydobyć głębię i pokazać coś wyjątkowego.

Rynek oświetleniowy szykuje dla nas mnóstwo propozycji. Wśród nich znajdą się zarówno te elementy i kierunki oświetleniowe, które już zdążyliśmy poznać, ale i nowości, które zaskoczą i będą fascynować.