Technorattanowe meble ogrodowe – postaw na komfort i trwałość

Technorattanowe meble ogrodowe – postaw na komfort i trwałość

Technorattan, który spotykany jest także pod nazwami rattanu syntetycznego, ekorattanu, sztucznego rattanu czy rattanu PE, to syntetyczny materiał powstający z wyplatanych pasków bazujących na wysokiej jakości włóknach polietylenowych lub poliuretanowych. Meble ogrodowe, które powstają właśnie w ten sposób, do złudzenia przypominają naturalną plecionkę rattanową, ale są od niej znacznie trwalsze. Dlaczego warto postawić na meble ogrodowe z technorattanu? Jakie mają zalety i czy zapewniają komfort użytkowania?

Technorattan – czym się wyróżnia?

Technorattan, ze względu na sposób produkcji i zastosowane surowce, należy do materiałów o bardzo dużej trwałości. Wykonane z niego meble ogrodowe są w stanie przetrwać wiele lat, nawet przy intensywnym użytkowaniu przez cały rok, i to z narażeniem na działanie czynników zewnętrznych. Tak trwałe i wytrzymałe meble ogrodowe dostępne są na stronie https://bazkar.pl/.

Mowa o materiale, który jest również odporny na uszkodzenia mechaniczne, poza tym znosi spory ciężar. W meblach ogrodowych sprawdza się doskonale, ponieważ pozwala na ich użytkowanie niezależnie od pory roku. Dla użytkowników, którzy lubią spędzać czas nie tylko przy grillu w sezonie letnim, ale i zimą przy ognisku, tak wykonane meble są najlepszym rozwiązaniem.

Żadne inne nie nadają się do użytkowania przez cały rok. Drewniane, rattanowe czy wiklinowe meble chłoną wilgoć i są wrażliwe na zmienne temperatury. Plastikowe produkty mogą ulegać odbarwieniom, a do tego niektóre plamy są trudne do usunięcia z ich powierzchni. Technorattanowe meble ogrodowe to sposób na uniknięcie takich defektów.

Łatwość utrzymania w czystości

Technorattanowa plecionka jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości. Meble tego typu nie potrzebują impregnacji, konserwacji ani żadnych innych zabiegów. Na co dzień do ich utrzymania w czystości wystarczy wilgotna ściereczka. Gdy zaś na meblach pojawią się plamy, np. z tłustego jedzenia bądź kolorowych napojów, ściereczkę należy zamoczyć w roztworze wody z dodatkiem delikatnego detergentu, np. płynu do mycia naczyń. To wystarczy, aby pozbyć się trudniejszych plam.

Jeśli z mebli technorattanowych użytkownicy chcą korzystać przez cały rok, nawet w warunkach zimowych, nie muszą ich za każdym razem przenosić do pomieszczenia przeznaczonego do przechowywania. Nie jest nawet potrzebny pokrowiec ochronny, choć warto go mieć, aby siedziska osłonić przed opadami deszczu czy powierzchownymi zanieczyszczeniami, chociażby kurzem.

Styl, dzięki wyplatanej plecionce

Plecionka w meblach technorattanowych do złudzenia przypomina naturalny rattan, a to oznacza, że do dyspozycji są produkty, które wpisują się w charakter naturalnych przestrzeni zewnętrznych. Odpowiadają osobom, które wolą klasykę zamiast prostych i nowoczesnych mebli z tworzyw sztucznych. Jednocześnie są to wykonania, które oferują trwałość, jakiej próżno szukać wśród innych produktów.

Wybór mebli technorattanowych do ogrodu oznacza maksymalny komfort użytkowania oraz pożądaną wytrzymałość.