Taśmy polecane do zastosowań biurowych

tasmy-polecane-do-zastosowan-biurowych

Taśmy klejące zalicza się do podstawowego wyposażenia każdego biura, ale również wielu innych miejsc pracy, takich jak magazyny, sklepy czy hurtownie. Oprócz mniejszych taśm biurowych, przydatne są też te o lepszej kleistości i większych rozmiarach. W artykule piszemy, jakie produkty tego typu mają największe zastosowanie w różnych firmach.

Taśmy biurowe

Taśmy samoprzylepne to jeden z tych artykułów biurowych, które trudno jest zastąpić. Chociaż zwykle nie stosuje się ich codziennie, to przydają się w wielu różnych sytuacjach, często tych awaryjnych. Taśmy klejące w biurach stosuje się na przykład do zabezpieczania teczek i kartonów z ważnymi dokumentami czy zaklejania rozdartych arkuszy papieru. Szukając produktu, który będzie praktyczny i niezawodny, warto zwrócić uwagę na jakość wykonania. Zastosowanie wytrzymałych materiałów o dużej odporności na rozrywanie sprawia, że produkt będzie doskonale pełnił swoje funkcje. Szeroki wybór produktów do zaklejania i pakowania, a także folie stretch i urządzenia do aplikacji oferuje producent taśm Total Market.

Inne taśmy przydatne w biurze

Oprócz popularnych taśm biurowych, w miejscach pracy przydają się także podobne akcesoria, jednak o nieco innym przeznaczeniu. Mowa tu o taśmach dwustronnie klejących i opakowaniowych. Te pierwsze sprawdzą się do umieszczania nadruków na tablicach, drzwiach czy do wywieszania informacji w kafeterii lub kuchni. To tylko niektóre z ich zastosowań, bowiem sposobów ich wykorzystania jest znacznie więcej. Taśmy opakowaniowe z kolei wyglądem przypominają zwykłe taśmy biurowe, ale mają większą długość i szerokość, z reguły też lepszą kleistość. To akcesoria do zadań specjalnych, które służą przede wszystkim do zaklejania większych paczek i kartonów. Sprawdzą się na przykład w biurach, które często mają do czynienia z przesyłkami.

Urządzenia do aplikacji taśm

Każdy, kto kiedykolwiek używał taśmy klejącej, z pewnością spotkał się z problemem szukania końca taśmy czy braku nożyczek pod ręką. Tych i wielu podobnych niedogodności można łatwo uniknąć, o ile zaopatrzymy się w specjalne aplikatory do taśm. Taka ręczna maszynka do klejenia nie tylko zapewni komfort użytkownikom, ale też zaoszczędzi cenny czas. Ta ostatnia zaleta jest szczególnie ważna w biurze czy innym miejscu pracy. Profesjonalne urządzenia do taśm ułatwiają ich proste naklejanie i równe przycięcie, dzięki ostro zakończonym zębom. Nie ma tu potrzeby stosowania nożyczek, noży czy innych narzędzi do cięcia.