Skuteczne sposoby walki z niedoskonałościami

Niedoskonałości skóry to problem, z którym mierzą się nie tylko nastolatki, ale dotykają osoby w każdym wieku. Wypryski mogą pojawić się z różnych przyczyn, często towarzyszy im ziemista, sucha cera. Trądzik to nie tylko skutek uboczny zmian hormonalnych, ale przyczyną może być również stres, niewłaściwy styl życia czy zła dieta. Jak zmagać się z problemem?

Dlaczego wypryski pojawiają się na twarzy?

Istnieje wiele przyczyn pojawiania się wyprysków, ale zawsze określa się je jako sygnał ostrzegawczy pochodzący z naszego środka. W organizmie odbywają się zaburzenia wewnętrzne, które mogą sygnalizować poważne problemy. Wypryski i niedoskonałości to często efekt trądziku pospolitego wywołanego przez bakterie. Zmiany występują głównie na czole, nosie i brodzie. Jeśli wypryski znajdują się tylko na czole, oznaczają niewłaściwą dietę, czyli zaburzenia trawienia albo jedzenie późnym wieczorem/nocą. Poprawa może nastąpić po redukcji tłuszczów oraz przetworzonych produktów.

Z kolei wypryski wokół ust pojawiają się u osób, które zmagają się z niedoborem witamin z grupy B.

W jaki sposób usunąć wypryski z twarzy?

Istnieje wiele sprawdzonych sposobów na pozbycie się wyprysków występujących na twarzy. Sucha skóra często im towarzyszy. Pozbycie się niedoskonałości wymaga czasu. Nie ma szansy, że zmiany na buzi znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość. Usuwanie wyprysków należy zacząć od wprowadzenia do diety produktów z pełnego ziarna, liściastych warzyw oraz chudego mięsa i picie dużych ilości wody.

Odpowiednia pielęgnacja to bardzo ważny element mający na celu poprawę kondycji skóry. Trzeba zacząć od dokładnego oczyszczenia buzi, zweryfikować używane kosmetyki (bez alkoholu czy mydła), a także stosować produkty przeznaczone do cery trądzikowej. Tonik wyrówna pH skóry i usunie resztki makijażu oraz zanieczyszczeń i to bez nadmiernego wysuszania.

Kluczowe znaczenie odgrywa nawilżenie z wykorzystaniem kremu przeznaczonego dla cery niedoskonałej. Redukcja odprysków oraz świeża, promienna skóra gwarantowane.

Aby usunąć niedoskonałości, należy zacząć zdrowy, aktywny tryb życia i zrezygnować z używek, które pogarszają kondycję skóry. Spędzanie czasu na wolnym powietrzu i ćwiczenia wpływają na lepsze dotlenienie organizmu, co przekłada się na usunięcie toksyn przyczyniających się do występowania wyprysków. Słodycze i słone przekąski trzeba zastąpić warzywami i owocami, a do tego wypróbować kilka skutecznych domowych sposobów. Maseczka z drożdży przynosi doskonałe efekty. Wystarczy rozpuścić jedną łyżeczkę drożdży w łyżce ciepłego mleka, nałożyć i pozostawić aż do wyschnięcia, a następnie spłukać.

Kurkuma także redukuje niedoskonałości. Trzeba pomieszać łyżeczkę przyprawy z miodem i naturalnym jogurtem. Mieszankę zmywa się po 20 minutach.

Wszystkie czynności trzeba powtarzać, gdyż walka z trądzikiem wymaga czasu, systematyczności i cierpliwości.