Skuteczne kosmetyki ciążowe

skuteczne-kosmetyki-ciazowe

Każda kobieta w trakcie ciąży powinna stosować odpowiednio dobrane do swoich potrzeb kosmetyki ciążowe. Jak wybrać takie kosmetyki, które będą w pełni bezpieczne do stosowania i skutecznie spełniały swoje funkcje? Jakie rodzaje kosmetyków ciążowych są najczęściej wybierane przez przyszłe mamy? Na wszystkie te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Jakie są najczęstsze problemy kobiet w ciąży?

Na problemy skórne w trakcie ciąży skarży się wiele kobiet. Nowa sytuacja związana z noszeniem w brzuchu dziecka sprawia, że powstaje konieczność dokonania zmian w sposobie codziennej pielęgnacji i zastosowanie nieco innych kosmetyków. Trzeba jednak wybrać mądrze i stosować wyłącznie takie kosmetyki, które będą w 100 procentach bezpieczne i to nie tylko dla przyszłej matki, ale także dla dziecka. Wybierając kosmetyki trzeba więc zwrócić uwagę na ich skład. Kosmetyki ciążowe muszą być w pełni bezpieczne do stosowania i jednocześnie odpowiadać wymaganiom swoich użytkowniczek. O to, z jakimi problemami skórnymi najczęściej zmagają się kobiety w ciąży zapytaliśmy naszego rozmówcę, farmaceutę z apteki internetowej Aptekawsieci.pl:

Kobiety w trakcie ciąży zmagają się z wieloma różnymi problemami skórnymi. Najczęstszym z nich są rozstępy, utrata jędrności skóry, świąd oraz trądzik i wysypki. Często u kobiet w ciąży można również zaobserwować rozszerzone naczynka i przebarwienia. Dostępne w aptekach kosmetyki ciążowe są skuteczne w zapobieganiu takim problemom i są w pełni bezpieczne w stosowaniu.

Jak wybrać bezpieczne kosmetyki dla kobiet w ciąży?

Chcąc zadbać o to, żeby stosowane przez siebie kosmetyki były na pewno w pełni bezpieczne i dla nas i dla dziecka, podczas ich wybierania koniecznie trzeba dokładnie sprawdzić ich skład. Oczywiście najlepiej jest wybierać kosmetyki ciążowe, które mają naturalny skład. Istnieje też jednak grupa składników, których szczególnie trzeba unikać i nie wybierać zawierających je preparatów.

W grupie zakazanych składników kosmetyków ciążowych znajdują się przede wszystkim olejki eteryczne z lawendy, tymianku, melisy, jaśminu i jałowca, retinol i retinoidy, czyli pochodne witaminy A. kofeina, kwas salicylowy, kwasy AHA, formaldehydy, triclosan i parabeny. Wszystkie te składniki mogą niestety mieć negatywny wpływ na rozwój dziecka. W niektórych przypadkach istnieje jednak tylko takie zagrożenie, ponieważ substancje te nie zostały dokładnie pod tym kątem zbadane. Nie ma jednak co ryzykować. Unikanie tych substancji jest szczególnie istotne w pierwszym trymestrze ciąży, kiedy kształtuje się u dziecka wiele ważnych narządów wewnętrznych.

Najczęściej wybierane rodzaje kosmetyków dla kobiet w ciąży

Chcąc w trakcie ciąży spełnić wszystkie potrzeby swojej skóry, trzeba korzystać z wielu rodzajów kosmetyków ciążowych. Do najczęściej wybieranych przez przyszłe mamy kosmetyków ciążowych należą przede wszystkim:

  • preparaty przeciw rozstępom,
  • kremy do pielęgnacji brodawek,
  • żele chłodzące do stóp i do łydek,
  • nawilżające balsamy do ciała,
  • płyny do higieny intymnej.

Wszystkie te preparaty najlepiej jest kupować w aptekach lub w aptekach internetowych. Dzięki temu można mieć pewność, że ich stosowanie będzie w pełni bezpieczne i dla nas i dla rozwijającego się w naszym brzuchu maleństwa!