Sandały a trzewiki robocze. Krótkie porównanie

sandaly-a-trzewiki-robocze-krotkie-porownanie

Obuwie robocze jest w wielu przypadkach obowiązkowym elementem ekwipunku. Sprawia, że jest możliwe zadbanie o bezpieczeństwo pracowników. Te buty chronią przed urazami, niskimi temperaturami czy zabrudzeniami. Zgodnie z przepisami, to pracodawca ma obowiązek zapewnić je pracownikom. Popularne są głównie sandały i trzewiki, które sprawdzają się w różnych warunkach. Dowiedz się, jakie mają cechy i na co zwrócić uwagę podczas wyboru!

Sandały robocze

Sandały robocze zapewniają stopom niezbędną osłonę podczas wykonywania różnych zadań. Jednocześnie umożliwiają skórze oddychanie nawet przy długotrwałej pracy. Są zwykle stosowane w okresie letnim, kiedy panuje wysoka temperatura. To rozwiązanie, które zapewnia właściwą ochronę oraz komfort użytkowania.

Powinny się one cechować dużą odpornością na ścieranie oraz uszkodzenia mechaniczne, trwałością i lekkością. Zwykle mają specjalnie dostosowaną podeszwę oraz wyściółkę wewnętrzną. Ich zadaniem jest absorpcja uderzeń, głównie w strefie podbicia oraz pięty. Muszą spełniać określone wymogi sanitarne oraz normy wynikające z przepisów BHP.

Jak wskazują specjaliści sklepu BHP AMW Odzież Robocza, sandały robocze powinny również być wyprodukowane z antypoślizgowych materiałów, które zapewnią dobrą przyczepność do podłoża. Zapobiegnie to poślizgnięciom i wypadkom przy pracy. Zapięcia sandałów są regulowane, dzięki czemu dobrze trzymają stopy.

Trzewiki robocze

Trzewiki robocze są wykonywane głównie ze skóry naturalnej lub skóry ekologicznej. Są obuwiem zabudowanym, z wysoką cholewką. Dobrze dopasowane do stopy zapewniają jej komfort przez wiele godzin. W wielu przypadkach przypominają obuwie sportowe. Są chętnie wykorzystywane w różnych pracach, tak latem jak i w okresie zimowym. Oddychająca podszewka zapewnia wygodę użytkownikom. Lekkie modele sprawiają, że praca wykonywana przez wiele godzin nie będzie obciążająca dla nóg.

Pełnią przede wszystkim funkcję ochronną. Znajdują zastosowanie w zakładach produkcyjnych, magazynach, laboratoriach oraz na otwartej przestrzeni. Na ogół są antypoślizgowe oraz antyelektrostatyczne.

Wiele modeli ma w obcasach umieszczoną wkładkę absorbującą wstrząsy, dzięki czemu jest zapewnione bezpieczne poruszanie się po różnym podłożu. Modele ocieplone sprawdzają się w chłodniejsze dni. Ich wnętrze wyścielone jest tzw. futrówką. Na ogół są wyposażone w elementy odblaskowe, które są użyteczne po zmroku i w przypadku słabego oświetlenia pomieszczeń. Dzięki właściwościom oddychającym, są zdrowe nawet przy dłuższym użytkowaniu.