Rolety dachowe – dlaczego warto?

Rolety dachowe - dlaczego warto?

Pokój na poddaszu jest narażony na wysokie temperatury, dlatego jedną z najlepszych opcji są rolety dachowe. Stanowią one skuteczne zabezpieczenie przed intensywnym słońcem, a oprócz tego pozwalają zachować prywatność. W tym przypadku montaż zwykłych rolet nie jest możliwy, ze względu na to, iż okna są pochyłe i ułożone wysoko.

Wersje dachowe zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o takich oknach, a wyposażenie w mechanizm sprężynowy sprawia, że tkanina przez cały czas stabilnie utrzymuje się na swoim miejscu. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Rolety dachowe – najważniejsze zalety

Na początek należy zaznaczyć, iż tego typu rolety występują w wersji zewnętrznej i wewnętrznej. Te pierwsze stanowią solidne wsparcie dla klimatyzacji, ze względu na możliwość zatrzymywania dużych ilości ciepła. Oprócz tego są w stanie tłumić hałas w pewnym stopniu. Na uwagę zasługuje także skuteczne zatrzymywanie światła. Ze względu na fakt, iż rolety dachowe zewnętrzne są dość skomplikowane w montażu, sporo osób decyduje się na wersje wewnętrzne. Są one dostępne w wielu atrakcyjnych kolorach i wzorach, dlatego można bez trudu dopasować je do każdej aranżacji. Kolejną ważną zaletą jest atrakcyjna cena i łatwy montaż.

Podobnie jak w przypadku rolet instalowanych na zewnątrz tutaj też możemy liczyć na zachowanie prywatności oraz zabezpieczenie się przed mocnym słońcem. Takie modele zostały wykonane z materiałów, które są odporne na blaknięcie. Obecność specjalnej powłoki ułatwia czyszczenie.

Dodatkowe informacje na temat rolet

Opisywany element wyposażenia występuje pod różnymi postaciami. Można zdecydować się m.in. na wersje samozwijające oraz plisy. Te pierwsze zapewniają wysoki komfort użytkowania, gdyż są wyposażone w sprężynowy mechanizm. Użytkownik może zatem swobodnie określić, do którego momentu roleta ma się zwinąć. Plisy są z kolei bardziej odporne na wysokie temperatury oraz wykazują niską awaryjność.