Rehabilitacja domowa Warszawa – dowiedz się dlaczego warto!

Rehabilitacja domowa warszawa

Rehabilitacja domowa Warszawa to jedna z najpopularniejszych usług mobilnych na terenie stolicy i okolic. Cieszy się tak duża sympatią wśród osób młodych jak i starszych pacjentów, ponieważ zapewnia profesjonalną obsługę fizjoterapeuty z dojazdem do domu z komfortem domowego zacisza.

Rehabilitacja domowa, kto może z niej skorzystać?

Często zadajemy sobie pytania czy to właśnie dla mnie idealna będzie rehabilitacja domowa? W jakich sytuacjach i kiedy jest wymagana? Jakie ćwiczenia wykonywać, aby wróci do formy np. po operacji? Czy naprawdę jest mi potrzebna?

Jeśli nurtuje Cię takie pytania lub podobne nie zwlekaj tylko zadzwoń do fizjoterapeuty z dojazdem do domu, który odpowie na nie wszystkie. Z rehabilitacji z dojazdem do domu pacjenta może skorzystać każdy od małego dziecka po starsza osobę.

Zarówno osoby po operacjach jak i cierpiące na przewlekłe dolegliwości bólowe. Jeśli potrzebujesz rehabilitacji domowej w Warszawie dzwoń i nie zwlekaj twój czas liczy się dla Nas a twoje zdrowie w dobrych rękach to gwarancja życia bez bólu.

Rehabilitacja w domu – czyli czego możesz się spodziewać po wizycie?

Przede wszystkim rehabilitacja domowa przewidziana jest dla osób, które uległy różnym kontuzjom, urazom sportowym lub wypadkowi komunikacyjnemu, choć największą grupę pacjentów stanowią osoby po zabiegach i operacjach jak np. endoproteza biodra, kolana czy barku, po artroskopii kolana, szyciu łąkotki i rekonstrukcji ACL.

Proces leczenia powinien rozpocząć się jak najszybciej, bo dzięki temu pacjent odzyska możliwie jak najszybciej sprawność. Rehabilitacja w domu właśnie zajmuje się przywróceniem całkowitej sprawności.

Wybór takiej usługi pozwala oszczędzić tak cenny czas, a cena usługi niczym nie odbiega od usług stacjonarnych. Nie warto, więc tracić czasu w dojazdach, to fizjoterapeuta odwiedzi Cię w domu.

Co powinniśmy zrobić, aby skorzystać z rehabilitacji w warunkach domowych?

Przede wszystkim zadzwonić i umówić się na spotkanie. Pamiętaj, że nie potrzebujesz skierowania na zabiegi fizjoterapii, ani wizyty u lekarza. Fizjoterapeuta z dojazdem do domu pacjenta to profesjonalista, który przeprowadzi wywiad medyczny, zbada i zaplanuje z Twoją rehabilitację krok po kroju.

Jak wygląda pierwsza wizyta fizjoterapeutyczna?

Na pierwszej wizycie w domu u pacjenta doświadczony i profesjonalny fizjoterapeuta mobilny określa plan rehabilitacji, który jest indywidualny. Trzeba na pewno wykonać tak zwane funkcjonalne badanie fizjoterapeutyczne oraz przeprowadzić dokładny wywiad medyczny, który ma dotyczy ogółu zdrowia pacjenta a nie tylko konkretnej dolegliwości, z jaką zgłasza się pacjent.

W dalszej kolejności fizjoterapeuta określa plan terapii i rodzaj ćwiczeń oraz zabiegów, jakie muszą zostać zaaplikowane pacjentowi. Istotna jest także ich częstotliwość. O tym wszystkim poinformuje pacjenta fizjoterapeuta podczas pierwszej wizyty rehabilitacji domowej na terenie Warszawy, wszystko po to, aby podjęta rehabilitacja domowa była maksymalnie skuteczna i dopasowana do indywidualnego przypadku pacjenta.

Warto także wspomnieć, że rehabilitacja w domu pacjenta, nie odbiega standardami, ani jakością, od rehabilitacji, która wykonywania jest na przykład w przychodniach. Wszyscy profesjonalni fizjoterapeuci z dojazdem dysponują właściwym sprzętem, dzięki któremu możliwe jest wykonywania zabiegów, terapii oraz ćwiczeń.

Rehabilitacja w warunkach domowych, czyli zalety wizyt domowych fizjoterapeuty?

rehabilitacja w warunkach domowych

Rehabilitacja w warunkach domowych to mnóstwo korzyści dla całej rodziny nie tylko pacjenta. Szczególnie ważne jest dla pacjentów, którzy nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do szpitala lub przychodni, czyli pacjentów bardzo młodych lub starszych, takich, którzy przeszli poważną kontuzję sportową lub właśnie opuścili szpital po zabiegu lub operacji.

Rehabilitacja w domu pacjenta to oszczędność czasu i kosztów na dojazd do przychodni. To również profesjonalne zabiegi w pełni komfortowej sytuacji, bo w zaciszu Twojego domu.

Doświadczony fizjoterapeuta z dojazdem do domu na terenie Warszawy i okolic:
www.aktywnaklinika.pl
tel: 660 350 359
info@aktywnaklinika.pl