Radca prawny – kiedy i gdzie go szukać?

Radca prawny – kiedy i gdzie go szukać?

Ludzka codzienność jest nieprzewidywalna. Nigdy nie wiadomo, z czym dana osoba będzie miała do czynienia i w jakiej sytuacji się znajdzie. Może się zdarzyć, że zostanie stroną postępowania, w którym będzie musiała poszukać pomocy prawnej. Taką można uzyskać u radcy prawnego. Gdzie szukać takiego kogoś? Czym kierować się przy jego wyborze? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć poniżej.

Dziedziny prawa, w których radca prawny może pomóc

Czasami pomoc kogoś, kto zna poszczególne odłamy prawa, jest potrzebna. Dużo osób boi się konfrontacji ze służbami państwowymi i nie wie, jak poradzić sobie w tak stresującej sytuacji. Co więcej, nie mają one również pojęcia, jakie prawa im przysługują i co im się należy. To właśnie wtedy warto znaleźć dobrego radcę prawnego, który użyczy swojej wiedzy i skorzysta ze swojego doświadczenia tak, aby pomóc własnemu klientowi.

Dziedziny prawa, w których radca prawny może się specjalizować, obejmują między innymi:

  • prawo karne;
  • prawo turystyczne;
  • prawo administracyjne;
  • prawo rodzinne,
  • prawo spadkowe,
  • prawo o ochronie danych osobowych;
  • kredyty frankowe.

Oczywiście każdy radca prawny ma doświadczenie w tych dziedzinach, z którymi ma do czynienia w swojej praktyce. Nie wszyscy będą oferowali swoje usługi w każdej z wyżej wymienionych dziedzin – należy wziąć to pod uwagę przy okazji wybierania takiej osoby.

Gdzie znaleźć dobrego radcę prawnego?

Jest wiele źródeł, z których można pozyskać informacje na temat konkretnych radców prawnych. Wyselekcjonowanie jednego z nich zależy głównie od możliwości potencjalnego klienta oraz od tego, czy ma on w pobliżu kogoś, kto mógłby polecić konkretnego radcę prawnego. To jest właśnie jeden z najdawniejszych, najbardziej pospolitych sposobów – przekazywanie informacji kontaktowych do specjalistów z ust do ust.

Drugim sposobem, który obecnie wiedzie prym, jest Internet. Ma on w sobie dużo źródeł, w których można przeszukiwać liczne oferty, a także patrzeć na opinie klientów, którzy mieli już sposobność korzystać z usług danego radcy prawnego. To właśnie one niejednokrotnie decydują o wyselekcjonowaniu konkretnego specjalisty. W ten sposób można również wyszukiwać radców prawnych w konkretnych rejonach. Na przykład przy haśle radca prawny Lublin wyskoczą najbardziej polecane oferty w tym mieście.

Poniżej wskazówki dojazdu do kancelarii radcy prawnego:

Najlepiej jest jednak samemu testować wody. Sprawdzić, czy w okolicy nie ma danego specjalisty, a następnie poszerzać horyzonty. Warto pamiętać o tym, że jedną z najważniejszych rzeczy jest to, jakie podejście ma dany radca prawny do klienta. To powinny być okraszone zrozumieniem i chęcią udzielenia pomocy. Jeśli podejście jednego radcy prawnego nie jest satysfakcjonujące, można szukać dalej, aż znajdzie się tę właściwą osobę.