Problemy z potencją dotykają mężczyzn szczególnie w starszym wieku. Jak ten proces osłabić?

Kłopoty z erekcją, impotencja – to dwa słowa pojawiające się często w gazetach i na forach internetowych. Panowie szukają sposobów na to, aby zatrzymać nieubłaganą naturę i móc dłużej cieszyć się sprawnością seksualną. Na szczęście jest sporo środków, które skutecznie pomagają.

Co na potencję ma duży wpływ?

Jak już zostało wyżej wspomniane, na potencję ma wpływ przede wszystkim wiek. Im starszy mężczyzna, tym większe prawdopodobieństwo pojawienia się problemów. Oczywiście są jeszcze inne czynniki, które mogą znacznie przyspieszyć dyskomfort w sferze intymnej. Tu przede wszystkim najczęściej wylicza się nieodpowiedni tryb życia. Brak odpowiedniej ilości ruchu na świeżym powietrzu i ćwiczeń np. na siłowni. Mężczyźni noszący zbyt obcisłą bieliznę i korzystający w nadmiarze z sauny również mogą się liczyć z problemami. Co na potencję ma jeszcze duży wpływ? To na pewno długotrwały stres oraz ciężka praca fizyczna i umysłowa. Nadużywanie nikotyny i alkoholu oraz zła dieta to następny krok do zaburzeń erekcji.

Co robić, aby problemy z potencją nie zniszczyły życia seksualnego?

Przede wszystkim trzeba zrezygnować z używek i niezdrowego jedzenia, co na potencje ma ogromny wpływ. Należy też zastąpić przetworzone produkty, złe tłuszcze i słodycze warzywami oraz owocami. Duże znaczenie mają zdrowe śniadania, dostarczajcie organizmowi niezbędnych wartości odżywczych i energii na cały dzień. Na stole powinny więc znaleźć się takie produkty, które będą źródłem zdrowych węglowodanów, tłuszczów i pełnowartościowego białka. Wśród nich znajduje się pieczywo pełnoziarniste, kasze, owsianka, maślanki, kefiry i naturalne jogurty, chude ryby i mięso oraz orzeszki i awokado. Posiłki lepiej jeść więcej razy, a w mniejszych ilościach. Bardzo ważny jest również regularny wysiłek fizyczny. Dzięki aktywności (szczególnie na świeżym powietrzu) organizm dotlenia się, tkanki są lepiej ukrwione i poprawia się witalność. Co więcej, u mężczyzn zwiększa się produkcja hormonu płciowego testosteronu. Poprawiające się na skutek wysiłku fizycznego krążenie w okolicach miednicy wpływa na erekcję i libido mężczyzny.

Co na potencję z preparatów dostępnych w aptece?

W każdej dobrej aptece można znaleźć mnóstwo środków na potencję. Są to zazwyczaj preparaty witaminowe, zawierające również składniki o działaniu antystresowym i relaksacyjnym. Dostępne są również tabletki witaminowe-ziołowe i steroidowe. Większość z nich w szybkim czasie wpływa na poprawienie jakości współżycia.

Jeśli mężczyzna zmieni tryb życia i poprawi się jego sprawność seksualna, to nie zawsze musi sięgać po farmaceutyki. Każdy organizm jest inny, dlatego też trzeba obserwować siebie i wybrać jedno z najlepszych rozwiązań.