Praga-relacja z podróży, czyli zaplanuj wycieczkę do Pragi

Spaceruj w pobliżu Mostu Karola Spaceruj po świecie średniowiecznej Pragi, spacerując po ulicach przyjaznego Mostu Karola. Ukończone w 1402 r. Rozszerzenie zastąpiło bardziej ugruntowaną strukturę i stało się godnym uwagi interfejsem biznesowym między Europą Wschodnią i Zachodnią. Przez prawie cztery wieki ta gotycka budowla była ponadto głównym związkiem między starym miastem a rozwijającymi się prywatnymi dzielnicami po przeciwnej stronie Wełtawy. Przedłużenie obejmuje 16 zakrętów i rozciąga się na 621 m (2037 stóp), podkreślając spójną tylną drogę 30 posągów przedstawiających świętych ludzi czczonych na przełomie XVIII i XVII wieku, kiedy zamieniono je w podstawowe elementy wzmacniające konstrukcję.

Odkryj wyjątkowy Rynek Starego Miasta Rdzeń starej Pragi, Rynek Starego Miasta, jest jedną z największych otwartych przestrzeni w Europie. Od prawie tysiąca lat jest głównym centrum handlowym miasta, a na rynku znajduje się gotycki dom modlitwy i barokowy kościół, a ponadto 600-letni zegar galaktyczny, jeden z najbardziej wytrawnych na świecie. Wędrowcy i kumple gromadzą się wokół centralnej figury reformatora religijnego Jana Husa, tworząc nowoczesne środowisko miejskie w najbardziej znanej dzielnicy Pragi. Plac zawiera również upamiętnienie 27 pionierów protestanckich, zgilotynowanych tutaj w 1620 r. Wybierz się w podróż z przewodnikiem przez interesujące miejsca na placu i zobacz, jak ostry sprzęt zostaje ożywiony, pozostając przed odpowiednim zegarem kosmicznym.
Spektakularny widok Pragi -St. Katedra Vitus W najlepszym przypadku inżynierii gotyckiej w Pradze katedra św. Wita jest miejscem spoczynku wielu świętych ludzi, władców, władców i nadzorców diecezji. Dom modlitwy, znajdujący się na terenie wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO kompleksu pałacowego, zawiera uderzające mozaiki z XIV wieku i przebarwione szkło rzemieślnika Alfonsa Muchy. Największe i najokazalsze z licznych bocznych sanktuariów kościoła podkreśla średniowieczne freski przedstawiające sceny z życia Chrystusa, a także ukryte schody prowadzące do komnaty z cennymi czeskimi klejnotami królewskimi. Najprawdopodobniej nie będziesz w stanie zobaczyć prawdziwych klejnotów, które są szeroko zabezpieczone przez siedem śluz, ale możesz zrekompensować sobie wszystkie otaczające perspektywy miasta z domu południowego szczytu Boga.

Vyšehrad National Cultural Monument Wizerunek czeskiego państwa Vyšehrad National Cultural Monument stoi na wysokiej projekcji, ignorując Wełtawę. Ten „Dwór na Wzgórzach”, jak jego nazwa na ogół rozszyfrowuje, zawiera dość neogotycki kościół i rotundę z XI wieku, najbardziej ugruntowaną w Pradze. Szeroki kompleks budowli obejmuje ponadto cmentarzysko z XIX wieku, które jest ostatnim miejscem spoczynku niektórych czeskich oświetlających obecności, w tym Alfonsa Muchy, Bedricha Smetany i Antonina Dvoraka. Ogromna liczba nagrobków cmentarza mówi o przypadkach nadzwyczajnego mistrzowskiego osiągnięcia; Nagrobek Dworaka uważa się za część najlepszych dzieł rzeźbiarza z kamienia Ladislava Salouna, dodatkowo tu pochowany.
Koperta w ogrodzie na kolanach Wallensteinu Wyrusz z podróży przez miasto, odwiedzając roślinę Wallenstein, rozległy barokowy przystanek na lewym brzegu Wełtawy. Rezydencja królewska, zbudowana na początku wielu lat XVII wieku, obecnie mieści senat narodu i oferuje jedynie ograniczony dostęp do gości. Ogród jest codziennie dostępny dla ogółu społeczeństwa, dzięki czemu można spacerować po jego nieskazitelnych ścieżkach lub karmić kaczki nad pięknym jeziorem. Koniecznie odwiedź „salę terrena”, bogato zdobioną strukturę kultywującą, ignorując źródło i kolumnę z brązowych posągów przemawiających do postaci z greckiego folkloru.

Centrum handlowe Palladium w Pradze W centrum handlowym Palladium w Pradze znajduje się 180 sklepów, a także 20 restauracji, barów i barów w pięciu piętrach XVIII-wiecznego budownictwa ozdobionego domem z zewnątrz. Kupuj w sklepach uniwersalnych, na przykład Body Shop, Calvin Klein, Esprit, Estée Lauder, Guess, H&M, Lush, Marks and Spencer i innych, aby uzyskać satysfakcję z handlu detalicznego. W środku znajdziesz również bankomaty, drogerię, sklepy z fast foodami i całodobowy parking. Przyjrzyj się bliżej fundamentalnemu przejściu na tablicę pamiątkową poświęconą Josefowi Kajetanowi Tylowi, który przed laty skomponował czeską pieśń narodową poświęconą obecnemu centrum handlowemu.
Zamek Praski Zbliżając się do lewego brzegu Wełtawy, Zamek Praski uznaje się za największy kompleks fortyfikacyjny na świecie. Wracając do IX wieku, przytłaczająca struktura obejmuje prawie 70 000 m kw. (753 000 m kw.), A jej tereny są tak ogromne, że obejmują cztery kaplice i cztery królewskie rezydencje, a także pięć unikalnych szklarni. Niegdyś siedziba władców Czech i świętych rzymskich władców, pałac obecnie pełni funkcję oficjalnego domu przywódcy narodu. Struktura przeżyła cztery godne uwagi odtworzenia od XII wieku, a mieszanka stylów kompozytorskich zapewniła jej miejsce na liście światowego dziedzictwa.