Poznaj najważniejsze zalety dachówek ceramicznych

Poznaj najważniejsze zalety dachówek ceramicznych

Dlaczego remont dachu będzie niejednokrotnie czynnością tak bardzo wymagającą? Ponieważ z oczywistych względów musimy zainteresować się wyborem pokrycia, które będzie najbardziej skuteczne. To jednak może być ogromne wyzwanie dla amatora.

Czy dachówka ceramiczna sprawdzi się w każdej nieruchomości?

Na pewno w takich okolicznościach, gdy już planujemy większą albo mniejszą inwestycję remontową, to musimy oczywiście zweryfikować wiele czynników typowo technicznych. Wielu inwestorów będzie, więc wychodzić z założenia, że warto tu stosować tego rodzaju dachówki, jakie były obecne w przeszłości. Czy jednak za każdym razem będzie to bardzo dobry pomysł? Niekoniecznie. Przede wszystkim musimy koncentrować się na wydajności oraz praktyczności. Dlatego też bezwzględnie trzeba się radzić specjalistów, dla których dachówka ceramiczna nie ma żadnych tajemnic. W tym kontekście jedną z ważniejszych rzeczy będzie oczywiście dobranie odpowiedniego modelu do samego projektu dachu. Czasami po prostu niektórzy inwestorzy będą wychodzić z założenia, że trzeba jak najszybciej zakończyć takie zlecenie, a więc w efekcie kupowane będą także byle jakie produkty. A przecież nie o to chodzi. W końcu zależy nam na tym, aby taka dachówka wytrzymała wiele kolejnych lat. Swoją drogą, wyroby ceramiczne właśnie gwarantują pokrycie, które będzie nam służyć przez wiele dekad. Powszechne opinie o tego rodzaju dachówkach są takie, że będą to produkty odporne na mróz, ale również wtedy, gdy chodzi o silne nasłonecznienie. Niestraszne im również wahania temperatury. Nie będą także podatne na jakieś mechaniczne uszkodzenia, które przecież mogą wystąpić, jeżeli na dach spadną gałęzie albo grad. Zgodnie z danymi statystycznymi, dachówka ceramiczna może wytrzymać nawet do 100 lat.

Gwarancje producentów na dachówki

Nie bez znaczenia również jest fakt, na ile konkretnie lat będą udzielane właśnie takie gwarancje przez producentów. Powszechnie firmy takie dostarczające tego rodzaju dachówki zapewniają 50 lat gwarancji. Jest to, więc raz długi okres i możemy być spokojni o eksploatację. To, na czym więc musimy się skupić przede wszystkim jako konsumenci, to po prostu wybór odpowiedniego modelu i koloru. Trzeba też rzeczywiście skoncentrować się na tym, ile będziemy potrzebować takich materiałów budowlanych. Najlepiej od razu wypytać o te kwestie wszystkich tych producentów, których bierzemy tu pod uwagę. Pamiętajmy też o tym, aby montaż dachówki był zlecony najbardziej cenionym firmom.