Powiększanie piersi implantami – najważniejsze informacje

Powiększanie piersi implantami – najważniejsze informacje

Decydując się na zabieg powiększania piersi implantami, musisz sobie zadać wiele pytań. Jaki implant wybrać? Jaki chirurg będzie dla ciebie odpowiedni? Jaki chcesz uzyskać efekt? Czy jesteś gotowa na kilkutygodniową rekonwalescencje po zabiegu? Wszystkie te pytania są niezwykle ważne przed podjęciem decyzji. Przeczytaj, na co warto zwrócić uwagę, gdy chcesz powiększyć biust.

Jak przygotować się na powiększanie piersi implantami?

Jak każda operacja, jest to zabieg, który wymaga odpowiedniego przygotowania. Na początku powinnaś odbyć konsultację z lekarzem, który wykluczy wszelkie przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Podczas tego spotkania wraz z chirurgiem, na bazie twoich oczekiwań, dobierzesz najlepszy dla ciebie implant. Podczas wspólnych ustaleń określicie, jaki efekt będzie dla ciebie najlepszy i oczywiście możliwy do uzyskania (ostateczny efekt będzie zależał od twojej budowy anatomicznej i wybranego implantu – jego kształtu, objętości i projekcji). Podczas konsultacji lekarz opowie też o przebiegu operacji i zaleci wykonanie niezbędnych badań laboratoryjnych. Kobiety po 40. roku życia przed poddaniem się operacji powiększenia piersi implantami powinny wykonać USG piersi.

Rekonwalescencja po powiększaniu piersi implantami

Jak zapewne wiesz powiększanie piersi implantami, to operacja, która przebiega w znieczuleniu ogólnym. Jest to inwazyjny zabieg, który wymaga przejścia określonego czasu rekonwalescencji. Po zabiegu przez miesiąc należy nosić specjalny biustonosz uciskowy, który pomaga utrzymać piersi w odpowiedniej pozycji. W tym czasie należy także ograniczyć aktywność fizyczną. W miejscu wprowadzenia implantów pojawi się blizna (na początku będzie czerwona, później zacznie blednąć). Po wygojeniu się rany można tę bliznę smarować specjalnymi maściami silikonowymi, aby zwiększyć komfort noszenia blizny (będzie bardziej elastyczna) oraz jednocześnie zmniejszyć jej widoczność.

To warto wiedzieć

Na pewno spotkałaś się z wieloma mitami na temat powiększania piersi implantami. Decydując się na zabieg, warto wiedzieć, czy są one zgodne z prawdą, czy są to jedynie legendy. Najpopularniejszy to ten, dotyczący latania samolotem. Po powiększaniu piersi implantami nie ma przeciwwskazań do latania samolotem. Można bezpiecznie korzystać z tej formy podróżowania. Drugim zagadnieniem będzie np. fakt, czy po powiększaniu piersi można karmić piersią? Tak! Należy powiedzieć lekarzowi o tym, iż chcesz w przyszłości karmić piersią. Chirurg wykona cięcie bez dotykania gruczołu piersiowego, dzięki temu, będziesz miała możliwość w przyszłości karmić piersią. Kolejnym zagadnieniem jest to, dotyczące wymiany implantów czy trzeba je w pewnym momencie zastępować innymi? Na to pytanie odpowiedź jest bardziej złożona. Obecne implanty są tak produkowane, iż tak naprawdę można je nosić do końca życia. Jednakże ciało kobiety zmienia się z każdym rokiem, skóra się starzeje i tkanki zaczynają opadać, dlatego po pewnym czasie niektóre pacjentki decydują się na wymianę implantów, tak aby pasowały one do aktualnej sylwetki.