Porsche, Audi, a może BMW? Na co pozwoli nam wynajem długoterminowy?

Obecnie, posiadanie samochodu nie nosi już miana luksusu, a w większości przypadków zwykłego obowiązku, kiedy faktycznie zależy nam na komfortowym funkcjonowaniu każdego dnia.

Auto to niemały koszt, dlatego nie wszyscy możemy sobie pozwolić na zakup nowego auta prosto z salonu, gdyż wiąże się to z wydatkiem, który może sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych. Alternatywą jest rynek pojazdów używanych, natomiast z uwagi na liczne niebezpieczeństwa oraz pułapki, nie jawi się to jako idealne wyjście dla każdego.

Popularność alternatywnych metod pozyskiwania samochodów, rośnie systematycznie z roku na rok i jak jeszcze kilka lat temu np. leasing kojarzył się głównie z klientami firmowymi, tak dziś nawet indywidualni klienci mają naprawdę szeroki wybór. Dziś, niezależnie od tego, czy potrzebny jest Ci rodzinny i duży Mercedes, czy też sportowe BMW wynajem długoterminowy okaże się opcją, która pomoże Ci zrealizować swój cel w stu procentach.

Jakie elementy wskazują na to, że warto postawić na najem długoterminowy?

Nie ma żadnych wątpliwości, że najem długoterminowy to najszybszy sposób, aby móc korzystać z zupełnie nowego samochodu, nawet jeśli nie mamy wystarczającej ilości gotówki, aby dokonać jego zakupu. Nie stajemy się tutaj właścicielami danego auta, a jego użytkownikami, a zatem i wszelkie obowiązki względem pojazdu nie leżą po naszej stronie – wszystkim zajmuje się firma finansująca. Mowa tu m.in. o takich sprawach jak ubezpieczenie, czy też serwisowanie lub naprawa drobnych usterek. My musimy z kolei zadbać o tankowanie, a także pilnować tego, by przekroczony nie został nałożony na nas limit kilometrów. To bardzo ważne, ponieważ kiedy do tego dojdzie, koszty mogą wielokrotnie wzrosnąć. Najczęściej limit to około 10 tysięcy kilometrów, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby wynosił on 20 tysięcy, aczkolwiek zwiększy to nieco wysokość naszej comiesięcznej raty. To i tak bardziej opłacalne niż dopłacanie za przejechane kilometry ponad limit.