Pomarańczowe kwiaty w ogrodzie – jakie rośliny kwitną w ogrodzie na pomarańczowo?

Kwiaty o pomarańczowym kolorze w ogrodzie - które rośliny posiadają pomarańczowe kwiaty?

Kwiaty o pomarańczowym kolorze w ogrodzie

Kwiaty są nieodłączną ozdobą ogrodu, a ich różnorodność kolorów dodaje uroku każdemu zakątkowi. Pomarańczowy kolor kwiatów jest niezwykle efektowny i przyciąga uwagę swoją intensywnością. Jakie rośliny posiadają pomarańczowe kwiaty i jakie warunki uprawy są dla nich najlepsze?

Liliowce

Liliowce to rodzinna roślina, która wytwarza kwiatostany o różnych kolorach, w tym również o pomarańczowym. Te niezwykle efektowne kwiaty pięknie prezentują się w ogrodzie, zwłaszcza gdy są posadzone w grupach. Stanowią doskonałą ozdobę rabat kwiatowych, ale również mogą być uprawiane w pojemnikach na tarasie czy balkonie.

Róża „Sedona”

Róże są królowymi ogrodu, a odmiana „Sedona” zachwyca intensywnym kolorze pomarańczowym. Ta odmiana charakteryzuje się dużymi, pełnymi kwiatami o intensywnym zapachu. Róża „Sedona” doskonale prezentuje się w ogrodach romantycznych, ale również sprawdzi się w nowoczesnych aranżacjach ogrodowych.

Nasturcje

Nasturcje to rośliny o intensywnym kolorze kwiatów, które są bardzo wdzięczne w uprawie. Ich kwiaty występują w różnych odcieniach pomarańczu i doskonale sprawdzają się zarówno w ogrodach kwiatowych, jak i w pojemnikach. Nasturcje są również roślinami jadalnymi, ich kwiaty są jadalne i używane do dekoracji potraw.

Daglezja

Daglezja jest krzewem o efektownych pomarańczowych kwiatach, które pojawiają się na pędach przed rozwojem liści. Jej kwiaty wydzielają intensywny zapach, co czyni ją idealną rośliną do ogrodów o romantycznym charakterze. Daglezja doskonale sprawdza się jako soliter w ogrodzie, ale również jako roślina do obsadzania rabat kwiatowych.

Słonecznica

Słonecznica to roślina, której kojarzymy z żółtymi kwiatami, jednak istnieją odmiany o pomarańczowych kwiatach. Słonecznica „Autumn Beauty” to przykład odmiany, która zachwyca intensywnym kolorem i pięknym wyglądem. Słonecznica doskonale sprawdza się w ogrodach letnich, gdzie dodaje energii i radości swoim kolorowym kwiatostanem.

Podsumowanie

Wybór roślin o pomarańczowych kwiatach daje ogromne możliwości aranżacyjne w ogrodzie. Kwiaty o tym kolorze są niezwykle efektowne i przyciągają uwagę swoją intensywnością. Liliowce, róże, nasturcje, daglezja i słonecznice to tylko kilka przykładów roślin, które posiadają pomarańczowe kwiaty i doskonale sprawdzą się w każdym ogrodzie. Ich uprawa nie jest trudna, a efekty w postaci kolorowych kwiatów są niezapomniane.