Poduszki ogrodowe, które sprawdzą się w oranżerii

Poduszki ogrodowe, które sprawdzą się w oranżerii

Oranżeria, czyli ogród zimowy, to doskonały sposób na stworzenie przestrzeni, w której będziemy mogli spędzać cały rok, niezależnie od warunków pogodowych. Jest to pomieszczenie należące do bryły budynku, jednak najczęściej całkowicie przeszklone, znajdujące się na terenie ogrodu. Dzięki temu można poczuć się niczym podczas odpoczynku w sezonie letnim, ale podziwiając jesienny i zimowy krajobraz. Do oranżerii dobieramy wymarzone meble, oświetlenie, rośliny, dekoracje i dodatki. Wśród tych ostatnich nie może zabraknąć poduszek, dzięki którym odpoczynek w tym miejscu będzie na najwyższym poziomie! Jakie poduszki sprawdzą się w zimowym ogrodzie? Sprawdzamy!

Styl oranżerii – wskazówka, jak dobrać poduszki

Mamy już zbudowaną oranżerię. Wybraliśmy meble, oświetlenie i oczywiście rośliny, które będziemy tu hodować. Brakuje nam już tylko poduszek, które zdecydowanie zwiększą komfort korzystania z tej przestrzeni. Jakie jednak najlepiej wybrać?

W pierwszej kolejności weźmy pod uwagę styl, który chcemy stworzyć w oranżerii. Prym wśród propozycji wiodą ogrody zimowe aranżowane po skandynawsku, ale i bliskie klimatowi boho. W przypadku wystroju skandynawskiego warto skorzystać ze znanych i podstawowych zasad dobierania elementów wyposażenia i dodatków. Postawimy zatem na stonowane, jasne kolory, ciepłe i działające uspokajająco. Mogą to być zatem odcienie beżowe, niebieskie, szare, białe, żółte czy zielone. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby postawić na bardzo jasną bazę, a do tego wyraziste, żywe kolory. Barwne poduszki na meble, które sprawdzą się w oranżerii, możemy znaleźć na stronie https://bazkar.pl/.

Jeśli lubimy styl boho, który doskonale wpisuje się w klimat zimowych ogrodów, wybierzemy poduszki w ciepłych tonacjach kolorystycznych. Ponadto z subtelnymi wzorami, puszyste, aksamitne w dotyku, a nawet z dodatkami frędzli czy łączące ze sobą różne faktury.

Kształty dopasowane do mebli

Aby zachować spójność stylistyczną oranżerii, należy uwzględnić rodzaj i kształt wybranych mebli. Poduszki muszą bowiem do nich pasować. Od tego zależy również wygoda ich użytkowania. Geometryczne i nowoczesne meble technorattanowe, o prostych bryłach, polubią się z poduszkami kwadratowymi czy prostokątnymi. Okrągłe i owalne siedziska podręcznych stołeczków warto uzupełnić o poduszki w tym samym kształcie. Meble, które mają nieregularne linie, są unikalne pod względem formy, należy uzupełnić o dedykowane do danego kompletu poduszki.

Klasyczne poduszki i do wnętrz, i do oranżerii

Nie musimy decydować się na typowe poduszki ogrodowe. W naszej oranżerii być może bowiem zagościły meble tapicerowane lub skórzane kanapy, które wprowadzają nutę luksusu i odpowiadają za klimat bliski stylowi glamour. W takim przypadku możemy wybierać wśród standardowych poduszek i poszewek, które dobieramy do domowych salonów czy sypialni.

Na to zwróć uwagę!

Niezależnie od stylu, który został wybrany do oranżerii, a także dobieranych pod względem kształtów i kolorów poduszek, warto zwrócić uwagę na to, aby nadawały się one w całości do prania. Sprawdzą się także te, które posiadają zdejmowane pokrowce. Dzięki temu będzie łatwiej utrzymać je w czystości.

Przemyślmy, w jaki sposób ma się prezentować nasza oranżeria. Zadbajmy o dekoracje, dodatki i detale, takie jak poduszki, które są w stanie nadać charakteru zimowemu ogrodowi, ale i decydują o komforcie użytkowania tej przestrzeni. Wybór na rynku jest ogromny, co pozwala każdemu znaleźć idealnie dopasowane poduszki.