Podstawowe wskazówki, jak dbać o swój ogród na wiosnę!

Tak samo jest każdej wiosny: łamię głowę, aby dowiedzieć się, jak dbać o mój ogród i warzywo! Co sadzić? Gdzie to zasadzić? Jak to utrzymać? Najgorsze jest to, że moje wysiłki są niewystarczające, a ja mam trzy marchewki i żadnych truskawek …

Połącz swoje kultury

Ta technika istnieje od zarania rolnictwa i na kilku kontynentach.

Niezależnie od tego, czy planujesz, czy nie, Twoje rośliny współistnieją w Twojej łatce warzywnej. W rezultacie wszystkie mają na siebie wpływ .

Na przykład technika trzech sióstr polega na kojarzeniu kabaczka, fasoli i kukurydzy. Zatem łodygi kukurydzy służą jako paliki do ziaren. Wzbogacają one glebę w azot, co jest korzystne dla pozostałych dwóch. Ze swojej strony liście kabaczka zapewniają naturalną ściółkę!

Niestety istnieje tak wiele roślin i możliwych skojarzeń ( dobrych lub złych ), że ustalenie najlepszego możliwego planu dla twojej łatki warzywnej może być bardzo skomplikowane.

Połóż ściółkę

Ta technika jest coraz bardziej rozpowszechniona i nie bez powodu! Ponieważ odkryłem wiele zalet dobrego mulczowania, umieściłem go prawie wszędzie!

Ściółkowanie gleby pozwoli ci na:

  • Oszczędzaj wodę
  • Oszczędzaj czas
  • Zadbaj o swoją glebę i jej mikrofauna

Stwórz ogród pełen życia

Dbanie o swój ogród jest niezbędne. Wasze łaty warzywne i drzewa owocowe będą nie tylko bardziej wydajne , ale także satysfakcja z obserwacji lokalnej różnorodności biologicznej  !

Użyj ziemi okrzemkowej

Ta mieszanka gleby i mikroglonów, wciąż zbyt mało znana we Francji, jest jednak świetnym produktem  ! Korzystając z niego, uzyskasz wiele korzyści.

Ziemia okrzemkowa jest naturalnym sposobem na zastąpienie dużej ilości chemikaliów .

Zasadź wiejski żywopłot

W przeciwieństwie do żywopłotu cedrowego, żywopłot wiejski ma wiele zalet ekologicznych, praktycznych i estetycznych .

Oprócz produkcji różnorodnych owoców i kwiatów , o każdej porze roku, ten rodzaj żywopłotu promuje różnorodność biologiczną Twojego ogrodu.