Podstawowe rodzaje i zastosowanie padów polerskich

podstawowe-rodzaje-i-zastosowanie-padow-polerskich

Z uwagi na to, że kondycja powłoki lakierniczej stanowi wizytówkę pojazdu, a także wpływa na jego wartość, wielu kierowców decyduje się na kupno urządzeń i akcesoriów, które pozwolą o nią zadbać. Jednym z elementów, w które warto zainwestować, są pady polerskie. To właśnie dzięki nim można skutecznie usuwać rysy i inne niedoskonałości, które najczęściej są najbardziej widoczne w promieniach słońca oraz nadać powłoce lakierniczej wyjątkowego blasku. Jakie są rodzaje padów i do czego można stosować każdy z nich?

Czym się różnią futra polerskie od gąbek polerskich?

Pady polerskie to jedne z popularniejszych akcesoriów detailingowych, jeśli chodzi o pielęgnację lakieru w aucie. Wybierając je, należy zdecydować się na taki produkt, który pozwoli na uzyskanie satysfakcjonującego efektu, a jednocześnie nie uszkodzi powłoki lakierniczej. Właśnie dlatego warto zwrócić uwagę przede wszystkim na dostępne rodzaje padów polerskich. Jednym z podstawowych kryteriów podziału jest ten na futra polerskie oraz gąbki polerskie. O pierwszych z nich trzeba wiedzieć, że są wykonane z wełny (zwykle jest to wełna owcza). Taki produkt sprawdzi się w przypadku szczególnie wymagających zadań, ponieważ wyróżnia się dużą siłą pracy.

Właśnie dlatego można w niego zainwestować, chcąc skorygować mocno zniszczoną powierzchnię lakieru. Gąbki polerskie to z kolei akcesoria, które są wykonane z pianki poliuretanowej o strukturze komórkowej. W tym przypadku mamy do czynienia z produktem, który jest uniwersalny, ponieważ sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju powierzchni. Co więcej, dzięki niemu można zarówno usuwać uszkodzenia, jak i przeprowadzać prace wykończeniowe. W praktyce oznacza to, że gąbki są bezpieczniejsze i lepiej sprawdzą się u niedoświadczonych użytkowników, natomiast futra pozwalają otrzymać bardziej spektakularne efekty.

Jak dzielimy pady ze względu na twardość?

Możemy wyróżnić kilka kryteriów podziału padów polerskich. Jednym z ważniejszych, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu, jest to ze względu na twardość. O szczegóły zapytaliśmy naszego rozmówcę, czyli specjalistę ze sklepu detailingowego w Katowicach, który powiedział:

– Twardość padów polerskich ma ogromne znaczenie, ponieważ wpływa nie tylko na otrzymywane efekty, ale również bezpieczeństwo prac, szczególnie w przypadku niedoświadczonych użytkowników. Najczęściej zdarza się tak, że o twardości świadczą ich kolory, które również wskazują na właściwości produktów. Podstawowym podziałem jest ten na pady cuttingowe, onestepowe (średnie) oraz finiszowe. W praktyce oznacza to, że można je łatwo dobierać do każdego etapu korekty.