Po jaki preparat sięgnąć, aby pozbyć się opryszczki?

po-jaki-preparat-siegnac-aby-pozbyc-sie-opryszczki

Opryszczka to choroba wynikająca z zakażenia wirusowego, która cechuje się nieestetycznymi zmianami skórnymi występującymi przede wszystkim na twarzy wokół ust. Podczas leczenia warto postawić na kosmetyk, który pomoże uporać się ze schorzeniem, a jednocześnie zapobiegnie występowaniu go w przyszłości. Po jaki preparat należy więc sięgnąć, by pozbyć się opryszczki? Przede wszystkim – konopny. Sprawdźmy, dlaczego.

Wpływ oleju konopnego na skórę

Kojący wpływ oleju konopnego na skórę został potwierdzony licznymi badaniami, a także przez ogromną liczbę konsumentów, którzy docenili jego lecznicze właściwości. Substancja ta ma bowiem działanie silnie regenerujące oraz łagodzące stany zapalne. Ponadto konopne preparaty na opryszczkę:

  • dogłębnie nawilżają skórę,
  • przyspieszają gojenie tkanek,
  • odżywiają i wygładzają skórę,
  • chronią delikatną skórę przed czynnikami zewnętrznymi, zanieczyszczeniami i bakteriami,
  • zapobiegają pojawianiu się blizn.

Ich regularne stosowanie pozwala uporać się z tą chorobą, a jednocześnie zabezpieczyć skórę przed jej nawrotami w przyszłości. Olej konopny może być stosowany nawet na bardzo wrażliwą i skłonną do podrażnień skórę, ponieważ nie wykazuje żadnych skutków ubocznych.

Preparaty konopne na opryszczkę

Wśród preparatów konopnych na opryszczkę znajdziesz przede wszystkim kremy do stosowania miejscowego w okolicy ust. Mają one działanie przeciwwirusowe i nawilżające, a jednocześnie łagodzą nieprzyjemne podrażnienia na skórze. Przynoszą szybką ulgę w uczuciu pieczenia i swędzenia oraz mogą być stosowane we wszystkich stadiach choroby. Najlepszych produktów warto szukać w ofercie renomowanych sklepów, takich jak SkinHelp. Tylko wówczas będziesz mieć pewność, że preparaty są wysokiej jakości, a w ich składzie znajduje się dostateczne stężenie aktywnych substancji.

Skład kosmetyków konopnych

Kosmetyki konopne na opryszczkę wykazują skuteczne działanie podczas regularnego stosowania. W ich składzie poza naturalnie ekstrahowanym olejem konopnym znajdziesz:

  • masło shea,
  • wosk pszczeli,
  • witaminę E,
  • n-acetylocysteinę.

Działanie tych wartościowych składników pomaga przywrócić skórze zdrowy wygląd oraz odbudować warstwę lipidową naskórka. Ponadto sam olej z konopi bogaty jest w cenne substancje, takie jak kwasy tłuszczowe (np. linolowy, omega-3, 6 i 9), witaminy, minerały: wapń, cynk, fosfor i magnez oraz aminokwasy. Dostarczając skórze taką leczniczą mieszankę, skutecznie ją odżywiasz i pielęgnujesz, a także wspomagasz redukcję stanów zapalnych.