Piżamy – jak dobrać odpowiednie dla swoich potrzeb?

Spokojny i nieprzerwany sen jest niezwykle ważny i potrafi on zdefiniować nasze samopoczucie przez cały następny dzień. Niektóre osoby nie przywiązują do tej kwestii specjalnej wagi, a przecież każdy z nas kocha to uczucie, gdy kładzie się do swojego łóżka mając na sobie miękką i przytulną piżamę. W dobrym humorze łatwiej jest nam zasnąć i dobrze się wyspać. Jak więc powinniśmy dobierać piżamę, by spełniła ona nasze oczekiwania?

Piżama na zimne noce

Jesień już na dobre zagościła w naszym kraju, a niektóre osoby mogą już czuć pierwsze podrygi zimy. Fani krótkiej piżamy musieli więc niestety w końcu złożyć broń i sięgnąć do odmętów swojej garderoby po coś grubszego. Dobra i ciepła piżama może bowiem nie tylko dać nam komfort snu, ale także uchronić nas przed przeziębieniem się.

Rzadko kiedy jesteśmy w stanie kontrolować naszą pozycję podczas spania. Człowiek zmienia przeciętnie swoje ułożenie podczas snu nawet kilkanaście razy i nie ma wpływu na to nawet ulubiona pozycja, na której najlepiej nam się zasypia. Jeżeli więc przypadkowo odkryjemy kołdrę, a przy okazji będziemy spać w zbyt cienkich ubraniach, kilka godzin w dość chłodnym otoczeniu (o ile nie odkręciliście grzejników) może się skończyć za kilka dni katarem lub bólem gardła, a tego raczej każdy chciałby uniknąć.

Jak dobrać piżamę?

By znaleźć pasującą nam piżamę, która dodatkowo będzie spełniać wszystkie swoje funkcje wzorowo, nie musimy wybierać się na całodzienne poszukiwania po galeriach czy Internecie. Wystarczy tylko rozważyć, co tak naprawdę jest dla nas w piżamie najważniejsze. Być może jest to miły materiał albo intrygujący krój – wszystko zależy od własnych upodobań.

Najlepszymi materiałami na piżamy są według wielu bawełna, flanela, satyna czy bambus. O ile te pierwsze trzy opcje raczej nie są większym zaskoczeniem, tak piżama z bambusa brzmi dość egzotycznie. Ubrania z tej rośliny są stworzone dla alergików, gdyż bambus w sam w sobie posiada właściwości hipoalergiczne. Przy okazji pozwala on utrzymać nam ciepło i jest w stu procentach naturalny.