Pielęgnuj swoją skórę!

Pielęgnuj swoją skórę!

Codzienna pielęgnacja skóry to nie tylko zabieg, który ma zapewnić Ci ładny, świeży wygląd. To także sposób na opóźnienie procesów starzenia się skóry oraz wsparcie procesów zachodzących w niej naturalnie. Jak pielęgnować skórę, by jej pomóc?

Zawsze oczyszczaj – dokładnie!

Czy kiedykolwiek kładziesz się do łóżka z makijażem, bez uprzedniego zmycia całej tej warstwy kosmetyków? Nie wydaje nam się. Skóra jest dla nas zbyt ważna, aby tak ją zaniedbywać. Dlatego właśnie oczyszczanie stanowi jeden z podstawowych elementów pielęgnacji. Pamiętaj jednak, że zmycie wszystkiego za pomocą płynu micelarnego nie wystarcza. Konieczne jest także zastosowanie żelu, pianki, czy innego specyfiku z wodą, żeby pozbyć się tego, co weszło głęboko w pory. Maskara łatwo zostanie zmyta za pomocą płynu, ale podkład czy korektor potrzebują już trochę więcej, by „opuścić” skórę. Oczyszczanie wykonuj rano i wieczorem.

Peeling co najmniej raz w tygodniu

Peeling to kosmetyk, który pomaga nam pozbyć się zrogowaciałego naskórka i jednocześnie wspiera regenerację skóry. Bez niego pielęgnacja nie będzie kompletna. Musisz jednak pamiętać, by korzystać z peelingów przeznaczonych dla Twojej skóry. Jeśli posiadasz cerę wrażliwą, naczynkową czy atopową, nie decyduj się na gruboziarniste peelingi z drobinkami, które mogą podrażnić naskórek. W takiej sytuacji najlepszym wyborem może okazać się kosmetyk z kwasami.

Nawilżanie – nigdy o nim nie zapominaj

Skóra, po wszystkich zabiegach pielęgnacyjnych, potrzebuje ukojenia, nawilżenia. Dlatego właśnie korzystamy z kremów na dzień i na noc. Jednak to nie wszystkie kosmetyki nawilżające, z których możesz skorzystać. Serum to również dobry wybór – kilka kropli może dać Ci spektakularny efekt. Podobnie jest z maseczkami, które również warto włączyć do swojej rutyny pielęgnacyjnej.

Po takich zabiegach możesz rano sięgnąć po ulubiony eyeliner i jedynie lekko podkreślić oko. Cała reszta będzie wyglądać zjawiskowo, promiennie i zdrowo. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pielęgnacji skóry, koniecznie zajrzyj na stronę Eveline.pl.