Personalizowane ubrania. Jaki rodzaj nadruku wybrać?

Personalizowane ubrania, dodatki oraz gadżety stają się coraz modniejszym pomysłem na udany prezent okolicznościowy czy biznesowy. Ozdobiony unikatowym nadrukiem upominek zyskuje na oryginalności, ale i znaczeniu. Możemy być pewni, że będzie to udany prezent, a osoba, która go otrzyma, poczuje się ważna i doceniona. Aby jednak nasz podarunek na długo zachował estetyczny wygląd, musimy zadbać o trwałość nadruku. Do wyboru mamy kilka jego rodzajów. Poznaj je wszystkie! Dowiedz się czym się różnią i charakteryzują. Sprawdź też, gdzie możesz zamówić naprawdę wysokiej jakości odzież personalizowaną.

Nadruki na odzież wykonane sitodrukiem

Sitodruk to najbardziej znana, popularna i najchętniej zamawiana forma nadruków na ubrania oraz różnego rodzaju przydatne gadżety reklamowe. Co ważniejsze, sitodruk sprawdzi się nie tylko na tkaninach. Tą techniką można też oznakować gadżety wykonane z tworzywa sztucznego, a nawet drewna.

Na czym polega ta metoda nadruku?

Technika ta polega na nanoszeniu farby na wybrany materiał przy pomocy specjalnej matrycy w kształcie sita (stąd też nazwa). Jest to jednocześnie jedna z najstarszych metod znakowania odzieży. Jej mocne strony to:

  • wysoka odporność na czynniki atmosferyczne;
  • duża wytrzymałość na częste pranie i intensywne użytkowanie;
  • umożliwia ona drukowanie na większych powierzchniach.

Sitodruk to również pełna paleta barw. Warto też wspomnieć, że metoda ta jest jedną z tańszych, jednak nie wpływa to absolutnie na jej jakość! Wprost przeciwnie – wykonane tą techniką nadruki prezentują się wyjątkowo efektownie.

Ten rodzaj nadruku polecamy głównie w przypadku odzieży roboczej. Doskonale sprawdzi się również w przypadku strojów sportowych, jak na przykład bluza czy T-shirt z motywacyjnym hasłem.

Nadruki na koszulki metodą haftu komputerowego

Kolejny rodzaj nadruku to haft komputerowy. Daje on szerokie spektrum możliwości. Cechuje się żywą kolorystyką oraz wyrazistymi detalami. Najczęściej wykorzystuje się go przy znakowaniu czy ozdabianiu odzieży ekskluzywnej i firmowej.

Sprawdź usługę haftu komputerowego w sklepie online Haftwear: http://haftwear.pl/technologie-zdobienia.php?id=haft-komputerowy

Haft komputerowy – co to takiego?

To jedna z najtrwalszych metod nanoszenia nadruku na odzież. Charakteryzuje się ona niezwykłą estetyką wykonania. Ubrania z nadrukiem wykonanym tą techniką prezentują się wyjątkowo elegancko. Sam nadruk przyciąga uwagę starannością.

Ten rodzaj nadruku polecamy wykorzystać do znakowania czy ozdabiania odzieży ekskluzywnej i firmowej. Doskonale wygląda na ubraniach typu bluzy, polary, koszulki polo, czapeczki z daszkiem, szlafroki oraz na różnych rodzajach toreb.

Ubrania z własnym nadrukiem z folii flex

Folia flex pozwala na trwałe znakowanie odzieży bawełnianej, akrylowej oraz poliestrowej. Uszlachetniona postać folii może zostać też użyta w przypadku nylonu czy tkanin typu lycra lub innych rozciągliwych materiałów.

Co to za metoda?

Technika ta polega na wprasowaniu wybranego wzoru w tkaninę z użyciem odpowiedniego nacisku i temperatury. Wcześniej, przy pomocy specjalnego plotera, nadruk jest precyzyjnie wycinany. Nadaje mu się wówczas pożądany kształt. Technika ta najlepiej sprawdza się w przypadku nadruków jedno i trójkolorowych.

Jakie zalety posiada folia flex?

Przede wszystkim podnosi ona trwałość nadruku. Odzież ozdobiona nadrukiem naniesionym tą techniką jest odporna na częste pranie i użytkowanie. Folia flex sprawia, że nanoszone wzory zyskują też na kolorystyce. Sam nadruk staje się natomiast niezwykle przyjemny i gładki w dotyku.

Metoda ta pozwala na nanoszenie nadruków w najbardziej nietypowych miejscach oraz tych narażonych na częste zginanie czy ścieranie. Oznacza to, że sportowa czy codzienna bluza z własnym nadrukiem przez długi czas będzie cieszyła oko intensywnością barw i widocznością grafiki.

Personalizowane koszulki przy użyciu bezpośredniego druku cyfrowego

Jeśli zależy Ci na wydruku naprawdę wysokiej jakości, to druk cyfrowy sprawdzi się tu najlepiej. Jest to metoda pozwalająca na wierne odwzorowanie zdjęcia lub grafiki ze wszystkimi szczegółami.

Co to jest druk cyfrowy?

Technika ta polega na bezpośrednim umieszczaniu wzoru na tkaninie. Wykorzystuje się przy niej specjalistyczny rodzaj drukarki. W efekcie powstaje obraz o naturalnej kolorystyce, bardzo wyraźny i czytelny, a także niezwykle trwały. Sporą zaletą tej techniki jest jej atrakcyjna cena – koszty są niskie, gdyż druk nie wymaga dodatkowego przygotowania.

Najlepsza odzież i dodatki z własnym nadrukiem

Komu zlecić wykonanie takiego wyjątkowego prezentu z własnym nadrukiem? Personalizowaną odzież, dodatki oraz gadżety najlepiej zamówić w firmie Haftwear.

Producent oferuje wykonanie wysokiej jakości nadruków jedną z wymienionych powyżej metod. Prowadzi również własny sklep internetowy, w którym możemy nabyć wysokiej jakości odzież i poddać ją personalizacji.

Oferta obejmuje doskonałe jakościowo koszulki bawełniane, a także bluzy, odzież roboczą oraz sportową. W ofercie znajdziemy także dodatki, takie jak torby, szlafroki czy ręczniki, oraz gadżety reklamowe – kubki, maskotki czy skrzynki na wino.