Pakiety medyczne dla firm-czym są i czy warto się na nie zdecydować?

Pakiety medyczne dla firm są coraz popularniejsze i trudno się temu dziwić. Coraz trudniejszy dostęp do specjalistów finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, ogromne kolejki w gabinetach lekarskich – to wszystko sprawia, że pakiety medyczne dają poczucie bezpieczeństwa i zapewniają dostęp do profesjonalnej opieki medycznej każdemu pracownikowi. Czy naprawdę są tak korzystne? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Jak działają pakiety medyczne dla firm?

Pracodawca, wykupując pakiety medyczne dla swoich parowników, musi wybrać zakres ochrony. Na tej podstawie ustalana jest stawka za jednego pracownika. Wybór jest naprawdę spory, firmy takie jak LUX-MED czy Allianz zapewniają bardzo szeroki zakres ochrony. Nie gorzej sprawa wygląda w TU Zdrowie. Wybór więc wcale nie jest prosty i w głównej mierze zależy od preferencji danego klienta.

Pracownicy z wykupionymi pakietami medycznym otrzymują dostęp do prywatnej opieki zdrowotnej. Jak one działają? Zasad jest bardzo prosta. W wypadku wystąpienia jakiejś dolegliwości lub chęci skontrolowania swojego stanu zdrowia umawiamy się na bezpłatną wizytę do lekarza danej specjalności. Ważną zaletą pakietów medycznych dla firm jest fakt, że w procesie diagnostyki i leczenia można całkowicie pominąć lekarza rodzinnego. Jeśli mamy problem z sercem, udajemy się do kardiologa, jeżeli boli nas noga, możemy pójść bezpośrednio do ortopedy. To wszystko sprawia, że proces leczenia jest zdecydowanie szybszy.

Czy pakiety medyczne dla firm są warte uwagi?

Oczywiście, że tak. Korzystając z pakietów medycznych TU Zdrowie czy LUX-MED każdy pacjent ma świadomość, że opieka medyczna, do której ma dostęp, zapewni mu szybką diagnozę i jeszcze szybsze leczenie. To spory atut pracodawcy zapewniającego takie rozwiązania. Dzięki nim firma zyskuje w oczach pracowników, a oni odwdzięczają się wydajniejszą pracą. Ważny jest również fakt, że szybki dostęp do profesjonalnej opieki lekarskiej zdecydowanie skraca czas leczenia, a w związku z tym skraca się też okres, w którym pracownicy przebywają na zwolnieniach lekarskich.

Pakiety medyczne dla firm to dostęp do profesjonalnej służby zdrowie i braku kolejek, które tak bardzo doskwierają wszystkim pacjentom, próbującym leczyć się w państwowych poradniach. To możliwość błyskawicznej diagnostyki i skutecznego leczenia. Pamiętajmy, że wczesna diagnoza i odpowiednie leczenie zdecydowanie zwiększa szansę wyleczenia nawet najpoważniejszych dolegliwości.

Pakiety medyczne dają nam do tego wszystkiego dostęp, dlatego warto z nich korzystać. Więcej o wspomnianych w artykule pakietach medycznych przeczytasz tutaj: