Ogród na balkonie − jakie zioła posadzić?

Ogród na balkonie − jakie zioła posadzić?

Powiew cudownej wiosny i promienie słońca – spoglądasz na swój balkon i zastanawiasz się, jak dodać mu świeżości oraz przytulnie go zaaranżować? Okres wiosenny kojarzysz zarówno z pięknymi kwiatami, jak i dużą ilością sezonowych owoców, warzyw czy też ziół? Stwórz przytulny, a zarazem praktycznym ogród na swoim balkonie, wybierz do aranżacji ulubione rośliny oraz zioła i sprawdź nasze cenne wskazówki odnośnie do uprawy i pielęgnacji!

Zioła na balkonie – wybierz swoje ulubione!

Zapach i wspaniały aromat świeżych ziół na wyciągnięcie ręki? Poznaj najpopularniejsze gatunki i posadź ulubione zioła na swoim balkonie! Bazylia, majeranek, oregano, mięta, pietruszka, koperek czy też kolendra – to najpopularniejsze zioła, które doskonale sprawdzą się w uprawie balkonowej, a także nie wymagają specjalnej troski czy pielęgnacji. Większość dostępnych ziół to gatunki jednoroczne, jeżeli jednak postawisz na uprawę wieloletnią, warto zadbać dodatkowo o donice mrozoodporne. W kwestii doboru doniczek czy stanowiska uprawy, najlepiej sprawdzić informacje dla poszczególnych gatunków. Najpopularniejsze zioła słyną jednak z tego, że lubią miejsca słoneczne bądź półcieniste. Są jednak takie, które lepiej rosną na balkonach północnych – jak np. czosnek niedźwiedzi.

Balkonowy ogród – zadbaj o właściwą pielęgnację!

W kwestii ziół zadbać należy zarówno o odpowiednią ziemię, jak również regularnie kontrolować wilgotność gleby. Większość popularnych ziół dobrze czuje się w podłożu lekko zasadowym i piaszczystym – dla ziół nieodpowiednia jest więc ziemia uniwersalna, która z reguły posiada odczyn lekko kwaśny. Zaleca się więc zakup ziemi dedykowanej uprawie ziół. Pamiętaj także, aby nie podlewać ich w samo południe – w porze najwyższej temperatury i najsilniejszego nasłonecznienia. Odpowiednią porą będzie poranek bądź wieczór. Chcesz poznać więcej ciekawostek odnośnie do pielęgnacji ziół oraz roślin balkonowych? Koniecznie odwiedź stronę https://www.lovethegarden.com/pl-pl/produkt/substral-nawoz-osmocote-do-roz-300g i stwórz piękną balkonową aranżację!