Nowy trend – śniadania na mieście

centrum-handlowe-w-gdyni

O tym, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, wiedzą prawie wszyscy. Nieco gorzej przychodzi nam przekuwanie tej cennej wiedzy na praktykę. Badania rynku konsumenckiego pokazują, że coraz częściej jadamy śniadania na mieście. Jednym z miejsc, gdzie można liczyć na ciekawą ofertę, jest centrum handlowe. Gdynia i inne duże miasta przodują w tych zmianach. Na co może liczyć klient?

Kanapka lub coś słodkiego

Kultura jedzenia śniadań na mieście kojarzy nam się głównie z krajami śródziemnomorskimi. Większość wychodzących do pracy nie przygotowuje sobie nic w domu, tylko korzysta z oferty lokalnej gastronomii. Najczęściej pada na coś słodkiego i mocną, aromatyczną kawę. Choć chętnie inspirujemy się zwyczajami z innych krajów, do śniadań podchodzimy bardziej tradycyjnie. Słodkie menu raczej przegrywa u nas z kanapką, która ma opinię posiłku bardziej sycącego. Czy szukając miejsca na zjedzenie śniadania, bierzemy pod uwagę centrum handlowe w Gdyni? Okazuje się, że coraz częściej tak.

Śniadanie w znanej sieciówce i małym bistro

Jesteś turystą, który nagle znalazł się w Gdyni? Centrum handlowe zapewni ci posiłki przez cały dzień. Miłośnicy popularnych sieciówek od kilku lat mogą liczyć na specjalne, śniadaniowe wersje ulubionych dań. W ofercie pojawia się smażony boczek lub jajecznica w kanapce. Można do nich dokupić również kawę. Jeśli nie jesteś miłośnikiem częstych odwiedzin w takich miejscach, możesz skorzystać z oferty innych punktów gastronomicznych. Śniadanie zjesz w kawiarni, bistro oraz małych punktach z gotowymi kanapkami i sałatkami.

Śniadanie w centrum handlowym w Gdyni

Na co może liczyć klient sklepu wielkopowierzchniowego, jeśli odwiedzi go przed południem? W zależności od konkretnego miejsca dostępne są proste zestawy kanapek z kawą lub herbatą, talerze śniadaniowe ze świeżymi warzywami i jajecznicą bądź bufety, w których klient obsługuje się sam. Oferta jest na tyle różnorodna, że z pewnością skorzystają z niej także wegetarianie i weganie. Dla nich robi się na bieżąco pasty roślinne, podawane ze świeżym pieczywem. Miłośnicy słodkich śniadań znajdą w menu naleśniki, oraz croissanty, podawane z owocami, dżemami oraz miodem.

Nowe smaki i eksperymenty kulinarne

Choć Polacy chętnie deklarują przywiązanie do rodzimych smaków, nie jesteśmy zamknięci na nowinki kulinarne. Centrum handlowe w Gdyni to miejsce, w którym można poznać wiele nowych produktów. Punkty gastronomiczne nie tylko karmią, ale też edukują w temacie żywienia. Powstają też specjalne warsztaty, na których można poznać smaki z innych krajów. Bywa, że nowa oferta jest dostępna najpierw w formie eventu. Właściciele lokalu w ten sposób zyskują cenną wiedzę, które produkty z ich oferty cieszą się największym powodzeniem. Z kolei klienci mogą poznać ofertę w ramach degustacji.

Czy śniadanie na mieście to oferta tylko dla zapracowanego singla? Niekoniecznie. Menu uwzględnia potrzeby całej rodziny, także małych dzieci.