Nowoczesne żaluzje do kuchni – jak wybrać?

Kuchnia to wymagające pomieszczenie, jeśli chodzi o wyposażenie. Powinno być odporne na wilgoć oraz zabrudzenia. Warto też zwrócić uwagę na żaluzje do kuchni. Jakie wybrać, aby były nowoczesne i funkcjonalne? Sprawdzamy dostępne opcje.

Drewniane żaluzje do kuchni

Zacznijmy od ciekawego modelu, jakim są drewniane żaluzje do kuchni. To naturalny materiał, który jest ponadczasowy i prezentuje się naprawdę estetycznie. Bez problemu dopasujesz go do nowoczesnych aranżacji, w tym mebli albo blatu. Żaluzje drewniane w kuchni dodają przytulnego charakteru, ale nie jest powiedziane, że sprawdzą się wyłącznie w klasycznych wnętrzach. Bez problemu możesz zmienić wystrój kuchni, a drewno pozostanie nadal modne i funkcjonalne.

Tego typu rolety zabezpieczają przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Skutecznie chronią też przed ciepłem latem oraz chłodem zimą. Trzeba jednak pamiętać o ich konserwacji, aby były odporne na wilgoć i nadmierne słońce. Wybierz model, który jest impregnowany i odporny na zmieniające się warunki w pomieszczeniu.

Drewno jest też materiałem, który świetnie sprawdzi się do pomieszczeń, w których przebywają alergicy. Jest wytrzymałe i ma unikalną strukturę. Nowoczesne rolety drewniane mogą być wykonane np. z bambusa. Nie będziesz mieć też problemu z regulacją kąta nachylenia poszczególnych lameli.

Żaluzje aluminiowe – wciąż na topie?

Popularne są też żaluzje aluminiowe, które aktualnie produkowane są w różnych odcieniach. To dość tanie rozwiązanie, dlatego tak często możemy je spotkać w kuchni. Pasują do wielu wnętrz i mocowane są do ramy okna. Można je ustawiać względem wysokości kąta nachylenia, na co wpływają linki oraz specjalne pokrętło.

Co ciekawe, w kuchni warto zamontować żaluzje aluminiowe, które zasłania się od dołu do góry. Dzięki temu zasłonisz się przed sąsiadami, a także nadmiernym promieniowaniem słonecznym.

Żaluzje aluminiowe wyróżniają się precyzyjną regulacją, a także łatwo jest je utrzymać w czystości. W porównaniu z zasłonami, osiada się na nich mniejsza ilość kurzu i pyłu. Szybko też pozbędziesz się tłuszczu czy wody.

Zamiast żaluzji – plisy

Ciekawym rozwiązaniem w kuchni jest plisa, która ma minimalistyczny charakter. Może być wykonana z tkaniny zaciemniającej, ale niekoniecznie. Ma dwustronny system poruszania, czyli od góry albo od dołu. Dzięki temu zasłonisz szybko wybraną część okna.

Plisa prezentuje się dość estetycznie, a do wyboru jest montaż inwazyjny albo bezinwazyjny. Chcesz przeprowadzić metamorfozę wnętrza? Pożyczka bez bik to dobre rozwiązanie.

A może rolety?

Ostatnio najpopularniejsze są rolety w wersji dzień i noc. Zapewniają szybką regulację, jaką ilość promieni słonecznych wpuścić do pomieszczenia. Można postawić na modele bezinwazyjne, które montuje się w kilkanaście minut albo bardziej trwałe. Ponadto rolety dzień i noc nadają stylowego charakteru, wystarczy, że dopasujesz odpowiedni odcień i tkaninę. Pożyczka bez bik pozwoli Ci wynająć fachowców i postawić na długotrwały montaż rolet albo żaluzji.