Najpopularniejsze mity na temat wózków 3w1

najpopularniejsze-mity-na-temat-wozkow-3w1

Wózek 3w1, określany również jako „wielofunkcyjny”, odgrywa rolę fotelika samochodowego, tradycyjnej „gondoli” i wygodnej „spacerówki”. Choć wydaje się, że wszechstronność pojazdu jest jego największą zaletą, wiele rodziców obawia się, że jest zupełnie inaczej. Czy opisywane wątpliwości są jednak uzasadnione? Oto najpopularniejsze mity na temat takich „gadżetów”.

Wózek 3w1 to rozwiązanie na kilka lat, ponieważ początkowo używa się głównie gondoli (nieco rzadziej – fotelika samochodowego). Maluszek „dojrzewa” do spacerówki dopiero wtedy, gdy jest w stanie samodzielnie usiąść, co zwykle ma miejsce między 6. a 7. miesiącem życia. Pojazd towarzyszy jednak rodzicom i „pociesze” przez poszczególne etapy rozwoju, dzięki czemu nie trzeba szukać szybkiego zastępstwa. Choć wózek wielofunkcyjny wydaje się dosyć wygodnym gadżetem, wiele młodych rodzin posiada pewne obawy. O co dokładnie martwią się rodzice?

Wózki 3w1 – fakty & mity dotyczące takich pojazdów

Niektóre osoby uważają, że wielofunkcyjność urządzenia niekorzystnie odznacza się na jakości zadań, jakie ono wykonuje. Podobne przekonanie zostało przeniesione na wózki 3w1, przez co powstało wiele mitów dotyczących ich działania. Wątpliwości budzi np. fotelik samochodowy – rodzice martwią się, że nie stanowi wystarczającego zabezpieczenia podczas jazdy. E-sklep „Michałek” informuje jednak, że taki rodzaj produktu musi przejść szereg „testów”, żeby został dopuszczony do sprzedaży (zwłaszcza, jeśli znajduje się w asortymencie profesjonalnej firmy).

Wiele rodziców obawia się też, że skoro pojazd jest „wszechstronny”, producent był zmuszony do zaoszczędzenia na jego częściach czy materiałach, przez co szybko ulegnie uszkodzeniu lub sprawi, że dziecko będzie odczuwało dyskomfort. Wadliwe wyroby zdarzają się na wszystkich szczeblach handlu, ale postawienie na odpowiednią markę z pewnością obniża takie ryzyko. Przykładem może być wózek „Zipp” (3w1), który został wykonany przez polską firmę „Adbor”, wykorzystującą jedynie sprawdzone oraz bardzo wytrzymałe tworzywa w swoich pojazdach.

Dlaczego warto postawić na wózek wielofunkcyjny?

Wielozadaniowość wózka sprawia, że ma się pod ręką kilka rzeczy jednocześnie – gondolę dla śpiącego maluszka, spacerówkę z rozbawioną pociechą i fotelik na najmłodszego „podróżnika” w rodzinie. Pojazdy 3w1 zajmują także niewiele miejsca w domu lub mieszkaniu, a stanowczo mniej od wszystkich jego elementów w osobnych wersjach. „Uniwersalność” takiego gadżetu przekłada się też na dostosowanie do jazdy w różnych warunkach (na chodniku i na ścieżce).