Najlepsze plaże w Helu

Najlepsze plaże w Helu

Wakacje bądź inna forma odpoczynku nad morzem, to zawsze piękna sprawa. Polskie morze jest wyjątkowe i sprawia, że wielu turystów każdego roku przyjeżdża tutaj tylko i wyłącznie po to, by zregenerować się i naładować baterie na dalszą część sezonu. Hel jest jednym z najczęstszych przystanków, dlatego też postanowiliśmy przygotować tekst, w którym powiemy więcej o najlepszych plażach w tym miejscu – zapraszamy do lektury!

Jakie apartamenty wybrać będąc na Helu?

Pytanie zadane jest dość zasadne, bo przecież jadąc na urlop, chcemy też nocować w miejscu, które będzie komfortowe i w dobrej cenie. Tak naprawdę to od nas zależy co wybierzemy, bo liczy się cena, ale też wrażenie. Równie dobrze można sugerować się bliskością do morza, bo i takie miejsca można zobaczyć, które są tuż przy plaży.

Na pewno istotnym czynnikiem jest całe zaplecze na czele z łazienką, kuchnią oraz przynajmniej wifi. Kuchnia sprawi, że będziemy mogli przygotowywać sobie posiłki, na czele z obiadem, chociaż zdajemy sobie sprawę z tego, że zapewne większość z was spróbuje dań w pobliskich restauracjach. Apartamenty nad morzem hel mają to do siebie, że każdy z nich jest chętnie odwiedzany przez gości, więc ofertę należy sprawdzać regularnie.

Interesującą ofertę znajdziesz na stronie: https://www.blueapart.pl/apartamenty/hel

Plaża w Chałupach to nie tylko miejsce z piosenki Wodeckiego

Zbigniew Wodecki śpiewał przed laty o plaży w Chałupach „Chałupy welcome tu”. Wspominał w tej piosence o tłumach golców, którzy się pojawiają gdy rozpoczynają się upały. Nie bez powodu śpiewał o tym miejscu, ponieważ rzeczywiście jest to piękna plaża, która słynie z czystości, co nie zawsze jest regularnością i oczywistością nad polskim morzem. Jej ogromnym plusem jest szerokość, bo ma aż 60 km, a w dodatku w pobliżu są wydmy.

Plaża w Chałupach to doskonałe miejsce na wypoczynek, właśnie ze względu na czystość wody, a jeżeli nie będziecie chcieli skorzystać z jej uroków bądź uznacie, że miejsce nie jest dla was, to w pobliżu jest strzeżone kąpielisko. Jedynym małym minusem jest brak parkingu w pobliżu, jednak to absolutnie nie może być czynnikiem dyskwalifikującym.

Nie ma to jak Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra to plaża słynąca z urozmaicenia terenu. Warto tutaj zwrócić uwagę na to, że na plażę można dojść po przebyciu stromych schodów, które mają 300 stopni nachylenia. To miejsce bardzo zadbane, które w dodatku jest stale remontowane. Oczywiście, są pewne minusy, jak np. ogromna ilość turystów w sezonie, jednak szukając najlepszych plaż na Półwyspie Helskim, nie sposób jest zapomnieć o Jastrzębiej Górze.

Plaża w Jastarni to miejsce dla całej rodziny

Czym się wyróżnia plaża w Jastarni? Przede wszystkim dlatego, że jest to miejsce tętniące życiem. Jeżeli jesteście rodzicami i szukacie idealnego miejsca na wypoczynek, gdzie wasze pociechy doskonale będą się bawić, to na pewno trzeba tutaj przyjechać. Na dzieci czekają wodne zjeżdżalnie czy też inne atrakcje, które przyciągają turystów z całej Polski. W pobliżu jest wiele miejsc do zwiedzania, więc jak najbardziej warto tutaj przyjechać i spędzić czas z bliskimi.