Myjnie samoobsługowe – Twój pasywny biznes

Myjnie samoobsługowe - Twój pasywny biznes

Myjnie samoobsługowe stają się coraz powszechniejszym widokiem. Trudno się dziwić – auta są najczęściej wykorzystywanym środkiem transportu i nic nie wskazuje, by miało się to szybko zmienić. Również dbałość właścicieli o pojazdy rośnie i dlatego myjnie samochodowe cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem. Czy stwarza to warunki do inwestycji w myjnie samoobsługowe i uzyskania dzięki nim dochodu pasywnego? Odpowiedzi postaramy się udzielić w poniższym artykule!

Dlaczego myjnie samoobsługowe uznawane są za pasywny biznes?

Trudno o bardziej komfortową sytuację w biznesie, niż moment gdy zyski generowane są bez większego udziału inwestora. Właśnie dlatego popularne stają się różnorodne metody na uzyskanie tzw. dochodu pasywnego. Co prawda wymagają one wykonania pewnego wysiłku, analizy rynku, podjęcia strategicznych decyzji i oczywiście wkładu środków, lecz jest to z założenia trud jednorazowy, dalej dochody kumulują się niejako samoistnie. By jednak sprawa nie wydawała się zbyt sielankowa, pozyskanie dochodu pasywnego nie zawsze jest usłane różami. Przede wszystkim istnieje ryzyko, że duży wkład finansowy nie zwróci się lub nastąpi to po bardzo długim czasie. Na szczęście są takie branże, w których inwestowanie jest zdecydowanie bezpieczniejsze. Jak na tym polu przedstawia się budowa myjni samoobsługowej?

W myjniach bezdotykowych brak konieczności stałej obsługi i niewielkie wymagania co do poświęconego przez inwestora czasu sprawiają, że można je uznać za świetny przykład biznesu pasywnego. Co ważne, budowa i prowadzenie takiej myjni nie wymaga ogromu doświadczenia ani wiedzy, z łatwością można skorzystać z usług doradczych firm, które od lat zajmują się budową i obsługą takich obiektów.

Działanie myjni samoobsługowej i obowiązki właściciela

Myjnie bezdotykowe to rozwiązanie chętnie wybierane przez kierowców ze względu na ich skuteczność, łatwość korzystania, szybkość i relatywnie niewielkie koszty. Wydzielone stanowiska pozwalają na spokojne umycie auta w stopniu, który klient sam uzna za stosowne. Dodatkowo możliwe jest skorzystanie z odkurzacza lub innych urządzeń, stanowiących dodatkowe wyposażenie myjni, które inwestor możne traktować jako rozbudowę interesu.

Obowiązki właściciela myjni nie są przy tego typu obiekcie zbyt złożone i czasochłonne. Kilkadziesiąt minut dziennie wystarczy, by przejrzeć stan urządzeń, uzupełnić środki czyszczące i podliczyć utarg. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by okresowo poszerzać ofertę myjni o dodatkowe opcje czyszczenia i dobudowywać kolejne stanowiska. Jednak w dużym skrócie wszystkie obowiązki właściciela ograniczają się do zapewnienia płynnego i bezpiecznego funkcjonowania obiektu.

myjnia-bezdotykowa

Czy warto zainwestować w myjnię samoobsługową?

Po wstępnym zapoznaniu się z tematem zapewne nasuwają się pytania: ile można zarobić na myjni samoobsługowej i w jakim czasie inwestycja się zwróci? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, gdyż wartości te będą się różnić zależnie od umiejscowienia myjni, jakości wyposażenia, ilości stanowisk, dodatkowych udogodnień, okolicznej konkurencji i ustalonych cen. Można założyć, że sam koszt wybudowania myjni to około 65 000 do 290 0000 euro w zależności od wyposażenia i ilości stanowisk, a przychód z niej w ciągu miesiąca oscylował będzie między 15 000 a 65 000 zł. Szacunkowo można zatem podać, że zwrot inwestycji nastąpi w ciągu kilkunastu miesięcy do kilku lat.

Na dobre perspektywy takiego biznesu pasywnego składa się kilka korzystnych aspektów:

  • Duży i wciąż rosnący popyt na tego typu usługi.
  • Relatywnie niski koszt inwestycji, a także niewielkie koszty utrzymania obiektu.
  • Brak konieczności zatrudnienia pracowników.
  • Łatwość rozbudowy.
  • Możliwość uzyskania dotacji na biznes.
  • Brak konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy i możliwość skorzystania z merytorycznej pomocy firm specjalizujących się w budowie takich obiektów.

Biorąc pod uwagę powyższe przesłanki, można z dużą dozą pewności stwierdzić, że budowa i prowadzenie myjni samoobsługowej jest całkiem bezpieczną i intratną inwestycją.

Jakiej firmy myjnię wybrać?

Tak jak wspomniano, by stać się właścicielem myjni samoobsługowej, nie jest potrzebna fachowa wiedza. Warto zdecydowanie nawiązać współpracę z firmą, która zna realia branżowe i wesprze na każdym etapie inwestycji. Choć jest wiele firm, które zajmują się tym zagadnieniem, nie warto oszczędzać na jakości realizacji inwestycji. Fachowcy z firmy Corrimex od wielu lat tworzą rozwiązania, które sprawdzają się i przynoszą zyski – począwszy od planu budowy, przez wybór lokalizacji i wyposażenia, po jego instalację i serwisowanie. Można śmiało skorzystać z gotowych modułowych myjni samoobsługowych marki Christ Wash Systems, które dla polskiego rynku dostarcza na wyłączność właśnie Corrimex. Jakość, trwałość i atrakcyjny wygląd wyposażenia spod tego szyldu sprawiają, że do minimum zmniejszają się koszty eksploatacji i zwiększa się zadowolenie klientów, tym samym zwrot inwestycji jest szybszy.

Skorzystanie z oferty firmy obecnej na rynku od ponad trzech dekad to w przypadku Corrimex także gwarancja, że poza doradztwem i instalacją sprzętu, przedsiębiorstwo zapewni jego serwisowanie w dowolnym miejscu w Polsce, a to za sprawą rozwiniętą na obszar całego kraju siecią serwisową, świadczącą zarówno pomoc gwarancyjną, jak i pogwarancyjną . Zapraszamy więc do kontaktu z przedstawicielami firmy Corrimex, którzy z przyjemnością wezmą udział w stworzeniu kolejnego dochodowego biznesu pasywnego, jakim jest myjnia samoobsługowa.