Meble na specjalne zamówienie. Przykłady rozwiązań

meble-na-specjalne-zamowienie-przyklady-rozwiazan

Meble metalowe na zamówienie powstają z myślą o specyficznych potrzebach zamawiającego. Projektanci dokładają wszelkich starań, aby meble były nie tylko funkcjonalne, ale także ergonomiczne i wytrzymałe. Z mebli metalowych najczęściej korzystają firmy – w ten sposób wyposaża się biura i zakłady produkcyjne.

Meble z katalogów czy na specjalne zamówienie?

Meble metalowe trafiają najczęściej do klientów biznesowych, dla których równie istotna co estetyka jest trwałość wyrobów. Meble z metalu to obszerna oferta i gruby katalog – dostępnych jest wiele różnych modeli, które można dopasować niemal do każdego wnętrza. Klienci o specyficznych potrzebach mogą skorzystać z oferty specjalnej.

Wykonawca mebli metalowych jest firma CEKAR będąca oficjalnym dystrybutorem polskiej marki MALOW. Oprócz mebli dostępnych w katalogu produkowane są meble na specjalne zamówienie, które powstają z myślą o maksymalnym zagospodarowaniu dostępnej przestrzeni. Można je idealnie dopasować do metrażu poszczególnych pomieszczeń, czyniąc w ten sposób przestrzeń bardziej funkcjonalną i ergonomiczną.

Przykłady mebli na specjalne zamówienie

Meble metalowe powstają w sposób zautomatyzowany – seryjna produkcja wielu powtarzalnych wyrobów pozwala zoptymalizować koszty, a więc produkować szybko i tanio. Niesie to jednak pewne ograniczenia, zwłaszcza wymiarowe. Przykładowo, szafy o ponadnormatywnych rozmiarach muszą być wykonywane na indywidualne zamówienie.

Innym przykładem mebli na specjalne zamówienie są wózki warsztatowe oraz różne stoły i stoliki na przykład komputerowe, w pełni dostosowane do konkretnych potrzeb inwestora. Na wymiar wykonywane są także rozmaite zabudowy i konstrukcje z płyt laminowanych, które służą do wydzielania mniejszych przestrzeni na terenie obszernych hal. W dużych fabrykach i zakładach produkcyjnych podstawowym wyposażeniem są szafy socjalne, w których przechowywać można na przykład kaski, kamizelki czy też obuwie robocze. Oprócz tego warto wspomnieć także o kąciku czystości w postaci perforowanej ścianki, na której zawiesza się różne przyrządy do sprzątania.

Kolejnym przykładem mebli metalowych na wymiar są tablice przesuwne, które pozwalają zmaksymalizować przestrzeń prezentacyjną, zachowując jednocześnie oszczędność miejsca. Tablice magnetyczne osadzone w sposób warstwowy przesuwają się za pomocą rolek w prowadnicach. Tego typu tablice mogą być jezdne lub zawieszane, a więc mobilne lub na stałe przymocowane do ściany w pomieszczeniu.