Magnetoterapia jako wsparcie w leczeniu ran

Magnetoterapia jako wsparcie w leczeniu ran

Magnetoterapia mieści się w zakresie medycyny fizykalnej i znana jest ze swoich wielokierunkowych efektów biologicznych. Dzięki niej możliwe jest uzyskanie zadowalających efektów leczenia licznych chorób i dolegliwości zdrowotnych w tym również w łagodzeniu bólu, czy działaniu przeciwzapalnym. Magnetoterapia uznawana jest za skuteczne wsparcie w leczeniu ran. Z czego to wynika i do czego jeszcze wykorzystywane są aparaty do magnetoterapii?

W jaki sposób magnetoterapia pomaga w leczeniu trudno gojących się ran?

Opisywana przez nas terapia bazuje na zastosowaniu zmiennego pola magnetycznego charakteryzującego się niską częstotliwością. Choć mechanizm działania pola magnetycznego na ustrój jest bardzo złożony i w tym kontekście stawianych jest wiele pytań, wiadome jest, że magnetoterapia, podczas której wykorzystywane są aparaty do magnetoterapii, pomaga w leczeniu licznych dolegliwości.

Leczenie pulsującym polem magnetycznym o niskiej częstotliwości jest stosowane między innymi wtedy, kiedy celem podjętej terapii jest wyleczenie trudno gojących się ran. Zastosowanie pola magnetycznego o niskiej częstotliwości z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu stanowi skuteczne wsparcie w leczeniu ran.

Aparaty do magnetoterapii, znajdujące się między innymi w ofercie Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego „byt-med”, są ważnym elementem wyposażenia gabinetów fizjoterapeutycznych. Magnetoterapia pomaga w walce z licznymi dolegliwościami, co oznacza, że jej zastosowanie może być wielokierunkowe. Co równie istotne, zabieg z użyciem pulsującego pola magnetycznego o niskiej częstotliwości można przeprowadzić przez ubranie, a nawet przez gips, dzięki czemu maksymalizowany jest komfort pacjenta w trakcie odbywanej przez niego terapii. Aparaty do magnetoterapii znane są również z tego, że są łatwe w użyciu.

Do czego wykorzystywane są aparaty do magnetoterapii?

Magnetoterapia, poza leczeniem ran, sprawdza się również w terapiach poświęcanych problemom natury neurologicznej, przewlekłym bólom zatok oraz nawracającym zapaleniom oskrzeli. Poza tym aparaty do magnetoterapii są przydatne w leczeniu pourazowym przy zwichnięciach, złamaniach, skręceniach i uszkodzeniach więzadeł bądź tkanek.

Leczenie polem magnetycznym o niskiej częstotliwości stosowane jest w rehabilitacji pourazowej narządów ruchu, rehabilitacji po urazach czaszkowo-mózgowych, zaburzeniach czynności nerwowych, nerwobólach, bólach fantomowych, leczeniu trudno gojących się ran i przy osteoporozie.