Lustro z podświetleniem – zalety, które warto wziąć pod uwagę

Lustro z podświetleniem – zalety, które warto wziąć pod uwagę

Lustro to podstawa wyposażenia każdej łazienki. Montujemy je jednak w wielu innych miejscach – w przedpokoju, sypialni, a nawet salonie. Spełnia funkcje praktyczne, ale i dekoracyjne. Do wyboru mamy lustra w różnych kształtach i wymiarach, a także te z podświetleniem LED. Dlaczego warto postawić na wersję z podświetleniem? Czym się ona charakteryzuje i gdzie warto zainstalować takie lustro? Sprawdzamy!

Lustro z podświetleniem zamiast wersji klasycznej

Klasyczne lustra, niezależnie od miejsca montażu, wymagają zastosowania dodatkowych punktów świetlnych. Tylko tak stworzony duet jest w stanie zagwarantować nam komfort podczas wykonywania czynności pielęgnacyjnych, przygotowania makijażu, golenia się czy też przeglądania stylizacji tuż przed wyjściem. Bez oświetlenia nie jesteśmy w stanie dostrzec detali, a kolory czy kształty bywają przekłamane.

Niestety – lampy montowane po obu stronach lustra, zajmują niemało miejsca. Źle dobrane powodują tworzenie się cieni, w których nie można liczyć na właściwe postrzeganie. Poza tym światło razi w oczy, jeśli żarówki nie są osłonięte odpowiednim kloszem. Minusów takiego rozwiązania jest całkiem sporo.

Decydując się na lustro z podświetleniem, np. z oferty https://led-lustra.pl/, można ich uniknąć. W jaki sposób? Przede wszystkim światło montowane jest z tyłu lustra, dlatego nie trzeba instalować dodatkowych lamp wokół lustra. Można cieszyć się równomiernym i przyjemnym dla oczu oświetleniem, które nie razi, nie rzuca cieni i wpływa na komfort użytkowania strefy opatrzonej lustrem.

Energooszczędne oświetlenie LED

W lustrach podświetlanych stosuje się technologię LED. Jest to oświetlenie energooszczędne. Przede wszystkim nie wymaga częstych zmian żarówek, co ma miejsce w przypadku klasycznych lamp. LED-odwa technologia odpowiada za bardzo dużą żywotność oświetlenia, a niewielki pobór prądu sprawia, że rachunki za prąd nie przerażają.

Bezpieczne oświetlenie

Dzięki zastosowaniu LED-ów w lustrze, całość się nie nagrzewa. Użytkowanie takiego lustra jest zatem w pełni bezpieczne, nawet dla seniorów czy najmłodszych domowników. Dodatkowo gładka tafla lustra, bez żadnych wystających punktów świetlnych nie stwarza zagrożenia podczas czyszczenia lustra. To zadanie jest banalnie proste! I, co równie ważne, łatwiej o utrzymanie tej strefy w czystości, bo jest znacznie mniej zakamarków i miejsc, w których gromadzą się zabrudzenia.

Lustro z podświetleniem – do dowolnej przestrzeni

Lustro z podświetleniem LED doskonale spełnia swoje funkcje w łazience, ale równie dobrze można je zainstalować w innych miejscach czy pomieszczeniach. Ciekawie będzie się prezentować w strefie wypoczynkowej salonu i umieszczone nad wezgłowiem łóżka w sypialni. Jeśli dodatkowo postawimy na barwne oświetlenie, efekt wizualny przejdzie nasze najśmielsze oczekiwania!

Podświetlane lustra są i praktyczne, i niezwykle dekoracyjne. Pasują do każdego typu wnętrza, niezależnie od stworzonego wystroju. Zamieńmy zatem klasyczne lustra na te z wbudowanym podświetleniem.