Kursy angielskiego dla firm – dlaczego warto?

Kursy angielskiego dla firm - dlaczego warto?

Od lat wykupywanie kursów języka angielskiego przez firmy jest bardzo popularne. Wiele przedsiębiorstw korzysta z tego rodzaju usług. Dlaczego to takie powszechne? Jakie korzyści daje kurs języka angielskiego dla firm? Sprawdźmy!

Kurs języka angielskiego dla firm, czyli dokształcanie pracowników

Żyjemy w świecie, w którym znajomość języka angielskiego jest już standardem, a wręcz pewną oczywistością. W zasadzie w każdej branży przynajmniej podstawowa znajomość tego języka jest kluczowa. Dlatego też, chcąc zadbać o swoją firmę, warto zadbać o znajomość angielskiego wśród pracowników. Obecnie nadal wśród osób aktywnych zawodowo jest wielu ludzi, którzy nie uczyli się w szkole języka angielskiego lub był on nauczany na bardzo niskim poziomie. Niewątpliwie zorganizowany przez pracodawcę kurs języka angielskiego to duża szansa dla tego pracownika, ale też dla samego pracodawcy, który nie musi rezygnować z usług dobrego pracownika.

Kurs języka angielskiego jako benefit

Nie ma wątpliwości, że kurs języka angielskiego jest czymś, co interesuje wielu pracowników. Nawet Ci, którzy posługują się już językiem angielskim, chętnie rozwijają swoje umiejętności w tym zakresie. Daje im to bowiem szansę na rozwój zawodowy. Dlatego też możliwość bezpłatnego udziału w kursie języka angielskiego to benefit, który jest wysoko ceniony przez pracowników. Jeśli na rozmowie kwalifikacyjnej przedstawisz kandydatowi taką korzyść, zwiększasz szansę, że wybierze on Twoją ofertę.

Warto mieć na uwadze, że żyjemy w czasach dominacji pracownika. Co to oznacza? Otóż kandydaci do pracy nie są wcale zdesperowani, aby otrzymać zatrudnienie w danej firmie. Wiedzą doskonale, że jeśli im się to nie uda, znajdą ciekawą pracę gdzieś indziej. Zadaniem pracownika jest zachęcenie kandydata do wybrania oferty jego firmy. Nie ma wątpliwości, że kurs języka angielskiego pomoże przekonać kandydata, przez co daje szansę pozyskać dobrego pracownika. Trzeba jednak pamiętać, że musi to być kurs prowadzony na wysokim poziomie.

Zapraszamy na zajęcia: kurs języka angielskiego Poznań