Kupujemy używany samochód – Ford Fusion Hybrid

Jeśli spojrzysz na większość konkurentów Forda Fusion Hybrid 2015, możesz wybaczyć, że istnieje prawo mówiące, że hybrydy muszą wyglądaj i prowadź dokładnie tak, jak tego oczekuje większość ludzi. Na szczęście Ford Fusion Hybrid w żaden sposób nie jest zgodny z tym stereotypem. Zamiast tego wymaga oszałamiającego dobrego wyglądu i doskonałej dynamiki jazdy standardowego Fusion, ale uzupełnia je wysoce ekonomicznym hybrydowym układem napędowym zapewniającym wyjątkowe zwroty kilometrów.

Sercem Fusion jest hybrydowy system, który łączy 2,0-litrowy silnik benzynowy z silnikiem elektrycznym, który zapewnia łączną moc znamionową 188 koni mechanicznych netto poprzez bezstopniową przekładnię (CVT), która wysyła moc na przednie koła. Moc silnika elektrycznego pochodzi z akumulatora litowo-jonowego. Oceny EPA dotyczące zużycia paliwa w Fusion Hybrid w 2015 r. Wynoszą 44 mpg w mieście, 41 mpg na autostradzie i łączna liczba 42 mpg. *

Jest również dość normalne, że producenci oferują tylko jeden, często bardzo wysoki poziom wykończenia z ich hybrydą. Jednak Fusion oferuje trzy różne poziomy wykończenia do wyboru: S, SE i najwyższej klasy wykończenie tytanowe.

S może skutecznie stanowić model podstawowy w ofercie Fusion Hybrid, ale nadal oferuje ekskluzywne funkcje, takie jak: dwustrefowa elektroniczna automatyczna kontrola temperatury, kamera cofania, aktywne tłumienie hałasu, 17-calowe aluminiowe koła i Ford MyKey. Następny poziom wykończenia to SE, w którym dodano dziesięciokierunkowy elektryczny fotel kierowcy, sześciokierunkowy elektryczny fotel pasażera i SiriusXM. Ale tytanowe wykończenie naprawdę zapewnia poczucie luksusu dzięki takim funkcjom, jak: sportowe fotele obszyte skórą, przednie siedzenia zasilane i podgrzewane w dziesięciu kierunkach, oświetlenie otoczenia zapewniające ekskluzywne wnętrze, wysokiej jakości system audio Sony z 12 głośnikami i SYNC z MyFord Touch.

Imponująca oszczędność paliwa często wydaje się być najważniejsza w przypadku niektórych konkurencyjnych hybryd, ale Fusion jest najlepszym samochodem w swojej klasie w standardowej formie, podobnie jak hybryda. Jeśli chodzi o jazdę i prowadzenie, Fusion Hybrid oferuje doświadczenie, które jest zdecydowanie bardziej Fusion niż hybrydowe. Nadal oferuje wyjątkowy poziom zużycia paliwa, ale pozostawia większość konkurencji daleko w tyle dzięki wybaczającej jeździe, która jest wystarczająco mocna, aby uzyskać sportowe prowadzenie, ale nie powoduje żadnego niewygodnego wstrząsu, który może zepsuć jakość jazdy.

Edmunds napisał: „Atrakcyjność 2015 Fusion wykracza daleko poza przyciągający wzrok design. Trudno byłoby znaleźć inny samochód rodzinny, który zapewniłby ostrzejsze wrażenia z jazdy lub tak dużą różnorodność konfiguracji”.

Standardowe funkcje bezpieczeństwa dla Forda Fusion Hybrid 2015 obejmują przeciwblokujące hamulce tarczowe ze wspomaganiem hamowania awaryjnego, kontrolę trakcji, kontrolę stabilności, zaczepy fotelika dziecięcego, napinacze przednich pasów bezpieczeństwa, zagłówki z regulacją wysokości tylnych foteli, boczne poduszki powietrzne na przednim siedzeniu, przednie kolana poduszki powietrzne, boczne kurtyny powietrzne i monitorowanie ciśnienia w oponach. Standardowy jest także system Sync Forda, który zawiera powiadomienia o wypadkach awaryjnych. Ta konfiguracja automatycznie wybierze numer 911 po sparowaniu ze zgodnym smartfonem. System MyKey Forda jest również uwzględniony; ten system może ograniczyć pewne parametry, takie jak maksymalna prędkość i głośność dźwięku dla nastoletnich kierowców.

Opcjonalne wyposażenie bezpieczeństwa obejmuje czujniki parkowania, nadmuchiwane pasy bezpieczeństwa z tyłu, monitorowanie martwego pola, ostrzeżenia o ruchu poprzecznym z tyłu, ostrzeżenie o opóźnionym zjeździe, asystent utrzymania pasa, wykrywanie senności kierowcy i przedni system ostrzegania o kolizji, który może uruchomić hamulce.

Fusion jest najlepszym zbieraczem bezpieczeństwa IIHS, a także ma najwyższe oceny „Dobre” we wszystkich oprócz jednego z najnowszego zestawu testów zderzeniowych. NHTSA przyznał Fordowi Fusion Hybrid 2015 najwyższą pięciogwiazdkową ocenę za ogólne bezpieczeństwo, częściowo ze względu na obszerną listę standardowych i dostępnych funkcji bezpieczeństwa.

* Wszystkie przebiegi pojazdów na podstawie szacunków przebiegu EPA 2015. Używaj wyłącznie w celach porównawczych. Nie porównuj z modelami sprzed 2008 r. Rzeczywisty przebieg będzie się różnić w zależności od sposobu prowadzenia pojazdu i konserwacji pojazdu.

tłumaczenie oryginalnego tekstu