Kupujemy używany samochód – Ford Fusion Energi

Niezwykle dobry wygląd i wciągające wrażenia z jazdy połączone z najnowszą technologią pojazdów hybrydowych z Fordem Fusion Energi. Ponadto, wielu profesjonalnych recenzentów motoryzacyjnych wspomniało, że wnętrze prezentuje nienaganny kunszt i jest wyjątkowo wygodne. Ford produkuje samochód tylko w jednym wykończeniu, zwanym SE.

Oczywiście większość osób jest zainteresowana hybrydowym układem napędowym pojazdu. Składa się z 2,0 litrowego czterocylindrowego czterocylindrowego silnika benzynowego napędzanego benzyną, a także sterowanej elektronicznie przekładni bezstopniowej (eCVT) i silnika elektrycznego wysokiego napięcia. Do silnika podłączony jest akumulator litowo-jonowy 7,6 kWh. Całkowita moc wyjściowa układu napędowego wynosi 195 koni mechanicznych. Dostępny jest tylko napęd na przednie koła. Dzięki standardowemu układowi hamowania odzyskowego samochód może wychwycić utraconą energię i zgromadzić ją w akumulatorze. Ford Fusion Energi może być napędzany wyłącznie prądem elektrycznym przez około 19 mil i może osiągnąć prędkość do 85 mil na godzinę bez spalania gazu.

Ford jest znany ze swojej sprawności, więc nie powinno być zaskoczeniem, że Fusion Energi ma wiele zaawansowanych systemów zaprojektowanych do ochrony kierowcy i pasażerów. Pomocą w zapobieganiu wypadkom jest AdvanceTrac z elektroniczną kontrolą stabilności. Dzięki dwóm żyroskopowym czujnikom system stale monitoruje prędkość obrotu i odchylenia sedana, dzięki czemu może wprowadzać zmiany, aby zachować kontrolę nad kierowcą przez cały czas. Gdyby samochód miał się zderzyć, podwójna przednia, boczna i boczna kurtyna powietrzna montowane z przodu mogą się wysunąć, aby zabezpieczyć kierowcę, pasażera z przodu i zewnętrznych pasażerów z tyłu. Kupujący mogą również dodać nadmuchiwane tylne pasy bezpieczeństwa, które zmniejszają prawdopodobieństwo obrażeń u małych pasażerów, gdy pas napiera na ich ciało. Po wypadku samochód automatycznie dzwoni po pomoc.

Inne opcjonalne wyposażenie bezpieczeństwa obejmuje czujniki parkowania, wykrywanie senności kierowcy, monitorowanie martwego pola, ostrzeżenia o ruchu poprzecznym z tyłu, ostrzeżenie o zjechaniu z pasa ruchu i asystent utrzymania pasa. Przedni system ostrzegania przed kolizją jest w stanie uruchomić hamulce.

Fusion Energi wygląda inaczej niż inne wersje Fusion, częściowo dzięki 17-calowym aluminiowym kołom, które mają całkowicie unikalny design. Aby uzyskać większy plusk, samochód można wyposażyć w większe 18-calowe koła pomalowane na czarno. Imponujący wygląd sedana uzupełnia dramatyczna chromowana przednia osłona chłodnicy, zderzaki w kolorze nadwozia i klamki drzwi oraz polerowana rura wydechowa. Dzięki wycinanym laserowo reflektorom przednim i przednim światłom przeciwmgielnym kierowca widzi wyraźnie drogę przed sobą w większości warunków. Standardowe tylne światła LED pomagają zapewnić, że inni zobaczą pojazd.

Wnętrze jest atrakcyjne, a Ford zadbał o wysoką jakość materiałów. Fotel kierowcy jest wygodny i zapewnia wsparcie dzięki połączeniu elektrycznego fotela kierowcy z odchylaną i teleskopową kierownicą, a z tyłu jest dużo miejsca. Według Left Lane News: „Wewnątrz deska rozdzielcza jest oznaczona płynnymi liniami, wyprofilowanymi kształtami i dużą ilością miękkich powierzchni”.

Pomaganie kabinie Forda Fusion Energi w domu z dala od domu to długa lista przydatnych funkcji. Na przykład dwustrefowy elektroniczny automatyczny system kontroli temperatury pozwala kierowcy i pasażerowi z przodu określić, jak gorąco lub zimno powinno być w ich otoczeniu. Dzięki standardowej kamerze wstecznej i opcjonalnemu systemowi wykrywania wstecznego wykrywanie i unikanie przeszkód podczas cofania jest znacznie łatwiejsze. Wlew paliwa Fuel Capless bez zatyczek wykorzystuje sprężynowe drzwiczki zamiast tradycyjnego korka gazowego, co oznacza, że ​​właściciele nie muszą się martwić, kiedy zatrzymują się po paliwo. Mieszkańcy mogą korzystać ze 110-woltowych lub trzech 12-woltowych wewnętrznych gniazd zasilających do ładowania urządzeń mobilnych lub uruchamiania innych urządzeń elektronicznych.

Na drodze Ford Fusion Energi słynie z doskonałej przyczepności w porównaniu do konkurencyjnych modeli hybrydowych. Jazda jest wygodna i płynna. Edmunds napisał: „W mieście i na autostradzie Fusion Energi ma przyjemnie cichą i płynną jazdę. Jest również bardzo responsywny i precyzyjny na zakrętach, czego nie może się pochwalić wiele modeli hybrydowych. … jak w przypadku większości hybryd Hamulce Energi mogą być trudne do płynnej modulacji, dopóki nie przyzwyczaisz się do odczuwania pedału. ”