Kupujemy bill bar

Jeśli Twój samochód nie był wyposażony w pręt Bull, gdy opuścił podłogę salonu, być może nawet nie zastanawiałeś się nad jego potrzebą. Niektórzy uważają, że poprawiają estetykę dużych samochodów, podczas gdy inni zdecydowanie się nie zgadzają. Pomijając argumenty dotyczące estetyki, sztabki są funkcjonalnym narzędziem, które może być bardzo przydatne do szerokiego zakresu celów, a także do poprawy bezpieczeństwa pasażerów w samochodzie.

Dlaczego potrzebuję Bull Bar?

Przyczyny posiadania byka nie są od razu widoczne, ale kiedy się o nich dowiesz, są dość przekonujące.

Po pierwsze, sztaby są kluczowym elementem wyposażenia bezpieczeństwa podczas jazdy w Australii. Na szeroko otwartych przestrzeniach w centrum kraju na drogę wędruje dowolna liczba płotów i dzikiej przyrody, a także bydła. Uderzenie samochodem w kangura lub krowę to zła wiadomość – może spowodować tysiące dolarów szkód. Byk w znacznym stopniu zmniejsza obrażenia. Dobrze skonstruowany byk wytrzyma kolizję ze zwierzęciem i oszczędza bardziej delikatne panele pojazdu.

Oprócz tego istnieje szeroka gama urządzeń bezpieczeństwa i odzyskiwania, które można zamontować na haczyku, takich jak wyciągarki i reflektory. Oba są świetną pomocą w pokonywaniu długich i zdradliwych dróg na australijskim buszu.

Bull bar zgodny wymogami bezpieczeństwa

Niezależnie od tego, czy kupujesz nowy w sklepie, z drugiej ręki, czy masz na zamówienie bull-bar, musisz upewnić się, że wszystkie standardy bezpieczeństwa są spełnione. Rząd Australii ma bardzo surowe normy bezpieczeństwa w odniesieniu do sztangi. Wynika to z tego, że w przypadku zderzenia pojazdu źle zaprojektowany hak może okazać się śmiertelny dla użytkownika pojazdu, w który uderza.

Przed zakupem haka do swojego pojazdu skonsultuj się z działem rejestracji pojazdów w swoim stanie, aby upewnić się, że przestrzegasz wszystkich norm bezpieczeństwa i wytycznych.

Konstrukcja wysokiej jakości

Oprócz zapewnienia bezpieczeństwa, powinieneś również zwracać uwagę na konstrukcję wysokiej jakości. Łańcuch jest tak silny, jak jego najsłabsze ogniwo i to samo dotyczy spawania prętów stalowych. Ze względu na to, że zasadniczo różne elementy metalu są zespawane razem, jedna słaba spoina może sprawić, że cały sztabka będzie nieskuteczna. Ważne jest, aby sprawdzić jakość konstrukcji prętów przed zamontowaniem jej w pojeździe – nie chcesz odkrywać wad w sytuacji, w której najbardziej jej potrzebujesz!

Gdzie kupić bull bar?

Istnieje wiele miejsc, w których możesz kupić sztabkę dopasowaną do swojego pojazdu. Wiele osób po prostu idzie prosto do sklepu z pojazdami terenowymi i kupuje gotowy byk. Chociaż nie ma w tym nic złego, te sztaby są zaprojektowane tak, aby pasowały do ​​szerokiej gamy pojazdów i mogą nie w pełni pasować do twojego samochodu.

Idealnym rozwiązaniem jest wykonanie szyny na miarę, dopasowanej do Twojego pojazdu. Chociaż początkowo może to być droższe, wykonanie pracy za pierwszym razem może zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę. Istnieje wiele warsztatów, które specjalizują się w wytwarzaniu i dopasowywaniu sztabek, więc jeśli potrzebujesz nowego sztabki, skontaktuj się dzisiaj z lokalnym dostawcą w celu oceny i wyceny.