Kuchnia – wyspa kuchenna – moda czy potrzeba?

Kuchnia – wyspa kuchenna – moda czy potrzeba?

Kuchnia przez wielu jest uznawana za serce domu. To tutaj przygotowuje się posiłki i spędza czas z rodziną. Musi więc być nie tylko praktyczna, ale i urządzona ze smakiem. Dlatego projektanci wnętrz tak wiele uwagi poświęcają pojawiającym się w niej rozwiązaniom. W ostatnim czasie popularność zdobyły wyspy kuchenne. Czy to dobra opcja?

Wyspa kuchenna – czy warto się na nią zdecydować?

Kuchnia to jedno z tych pomieszczeń, w których przebywa się najczęściej. Nic więc dziwnego, że jej aranżacja spędza sen z powiek wielu osobom. Na szczęście, nie trzeba jej urządzać samodzielnie. O pomoc można poprosić fachowców. Projektanci wnętrz doskonale odnajdują się w najnowszych trendach. Wiedzą też, jak połączyć modne z pożytecznym. Dzięki temu kuchnia nie tylko zachwyca wyglądem, ale również jest praktyczna.

Obecnie dużym uznaniem cieszą się wyspy kuchenne. Jak każde rozwiązanie aranżacyjne, mają one swoich zwolenników i przeciwników. Jedni podkreślają ich praktyczność, drudzy twierdzą, że to chwilowa moda. Kto ma rację? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko bowiem zależy od indywidualnych potrzeb mieszkańców.

Wyspa kuchenna z jednej strony oddziela kuchnię od salonu. Z drugiej natomiast stanowi łącznik między tymi pomieszczeniami. Pozwala to uzyskać ciekawy efekt wizualny, a jednocześnie zachować spójność aranżacji. Ma też wymiar praktyczny – daje możliwość wspólnego gotowania oraz skraca dystans między sprzętami AGD. Pełni też funkcję dodatkowego blatu roboczego i zwiększa ilość miejsca do przechowywania. Niestety, zajmuje sporo miejsca i ogranicza swobodę poruszania się po wnętrzu.

Wyspa kuchenna – jak każde rozwiązanie aranżacyjne – ma swoje plusy i minusy. Odpowiednio dopasowana do metrażu pomieszczenia oraz potrzeb użytkowników na pewno okaże się praktycznym elementem wyposażenia kuchni. Dlatego jej zaprojektowanie warto zlecić specjalistom. Projektanci wnętrz zadbają o to, aby była ona nie tylko ozdobą wnętrza, ale również ułatwiała przygotowywanie posiłków.

Dowiedz się więcej: projektanci wnętrz Poznań